K&K Racing zakončil sezonu 2018 cenným vítězstvím

K&K Racing zakončil sezonu 2018 cenným vítězstvím

Český tým K&K Racing má za sebou další rok v okruhovém mistrovství České republiky, Středoevropském zónovém mistrovství a ESET MMSR, přičemž na po

Miro Konôpka oslavuje 50. okruhový titul
PETR FULÍN – FINÁLE ETCC 2013 – BRNO
Kusín k vytrvalostnímu titulu přidal i páté místo ve sprintech

Český tým K&K Racing má za sebou další rok v okruhovém mistrovství České republiky, Středoevropském zónovém mistrovství a ESET MMSR, přičemž na posledním podniku na Automotodromu Brno se s právě uplynulou sezonou rozloučil dominantním vítězstvím.

Královskou tečku za sezonou 2018 učinil Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS GT3. Na poslední závod vybojoval pro tým K&K Racing nejvýhodnější postavení na startu mezi GT vozy a jakmile se nad tratí rozsvítila zelená světla, udržel si v ošemetné první zatáčce vedení. V černozlatém Audi si okamžitě vytvořil bezpečný náskok a poté už jen ve zpětných zrcátkách sledoval, jak se mu nejbližší konkurence pozvolna vzdaluje. Richard Chlad jr. tak zakončil sezonu stejným způsobem, jako do ní v dubnu vstoupil – prvenstvím.

„Je to nejlepší možný způsob ukončení sezony. Příští rok bychom se rádi posunuli někam dál a zkusili mezinárodní šampionáty. Uvidíme, co se přes zimu naskytne. Nicméně i na středoevropské scéně je pořád s kým bojovat a konkurence je velmi silná,“ prohlásil Richard Chlad jr., který se stal novým republikovým mistrem ve Sprintu a v Mezinárodním mistrovství ČR, FIA CEZ a ESET MMSR skončil na druhém místě.

„Do sezony 2018 jsme vstupovali s cílem získat titul. Ten se nám podařilo vyhrát v MČR, takže můžeme být maximálně spokojení. Navíc se Richard stal vicemistrem v bodování MMČR, FIA CEZ a v ESETU a společně se svým otcem byli druzí i ve vytrvalosti MMČR, takže z dalšího závodního ročníku si odvážíme jen samá pozitiva,“ konstatoval Marcel Kusín, manažer týmů K&K Racing.

Kusínova slova doplňuje Richard Chlad starší, který se střídal se svým synem právě při vytrvalostních závodech: „Sezonu hodnotím velmi pozitivně, protože se nám podařilo získat druhé místo navzdory tomu, že jsme disponovali starším autem, trápily nás technické potíže a na Slovakia Ringu mě ze závodu vyřadil Stanislaw Jedlinski. Musím zároveň poděkovat i celému týmu a našim technikům. Letošní závody jsme absolvovali prakticky ve třech lidech a v Brně dokonce ve dvou s Radkem Petrášem a Milošem Plavčíkem. Chlapi odvádějí skvělou práci, jsou to zkrátka srdcaři. To platí i o Richardovi, který znovu zrychlil, dokáže se rovnat například s Josefem Králem nebo Štefanem Rosinou a ukázal, že vyzrál,“ dodal Chlad na závěr.

Barvy týmu K&K Racing letos ve vybraných závodech hájil i Petr Kačírek s bílou Audi R8 LMS GT3. Zkušený pilot vybojoval v obou brněnských sprintech páté, resp. čtvrté místo a podtrhnul tím úspěšné vystoupení českého týmu v závodech FIA CEZ a ESET MMSR.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0