Knego chce pódia

Knego chce pódia

Také během letošní sezony TCR Eastern Europe uvidíme v akci Žarka Knega. A jak prozradil v rozhovoru pro oficiální web šampionátu, jeho cíle rozhodně nejsou malé.

Na scénu přichází E TCR a první model Cupra e-Racer
WTCR: PWR Racing bude druhou zákaznickou stájí Cupry
WTCR: Comtoyou Racing nasadí také dvě Cupry, prvním jezdcem bude Panis

Žarko, v loňském roce jsme vás mohli vidět v úvodních třech podnicích. Jak tomu ale bude letos?

Mám v plánu se v TCR Eastern Europe letos představit znovu. Opět usednu do vozu Cupra, se kterým jsem minulý rok během podniku v Grobniku havaroval a poté jsme ho dlouho opravovali. Nyní se již ale tyto práce blíží ke konci.

Budete opět hájit barvy stáje Auto Klub Dubrovnik Racing, nebo vás tentokrát uvidíme u jiného týmu?

Pro Auto Klub Dubrovnik závodím od počátku své kariéry a mám v úmyslu být jeho součástí co nejdéle. Momentálně vlastníme cupru a změna není na pořadu dne. Letos tato značka odhalila novou generaci svých vozů, prozatím ale budu pokračovat se svým současným autem. V budoucnu bych ale možná na nový model přejít mohl.

Jaké jsou vaše ambice pro letošní sezonu?

Loni bylo mým cílem seznámit se s vozem a okruhy a většinou jsem nezávodil na úrovni, kterou bych si představoval. Náš rozpočet a prostor pro testování byl ovšem docela omezený. Letos se ale chci pokusit své výsledky vylepšit a konkurovat těm nejlepším. Ostatní se ale samozřejmě rovněž připravují a půjde o celkem zajímavou sezonu. Očekávám, že v některých závodech vystoupím na stupně vítězů. Na konci sezony bych pak chtěl figurovat v nejlepší pětce.

Nejlepší loňský závod zažil Žarko Knego v neděli na Hungaroringu. Tehdy dojel do cíle jako čtvrtý.

Jakou budoucnost TCR Eastern Europe věštíte?

Jedná se o dobrý šampionát a myslím si, že by v budoucnu mohlo přicházet stále více jezdců. Jednotlivé závody od sebe nejsou příliš daleko a podle mého názoru jde o jednu z cenově nejdostupnějších sérií, a to na docela seriózní úrovni závodění. Současná krize šampionát zcela jistě zasáhne, všichni ale doufáme, že se brzy zase začne závodit.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0