Knoll bude muset být ve finále GT4 European Series komplexní. Zkusí využít zkušenosti z loňska

Univerzálnost. Právě tu bude Jakub Knoll potřebovat, aby spolu se svým parťákem Filipem Vavou-Atanackovičem uspěl při posledních dvou závodech letošního ročníku GT4 European Series v Barceloně. Do podniku půjde posádka nabuzená po úspěchu na Hockenheimringu a také s extra motivací uspět.

"Tento okruh je hodně komplexní, mimo jiné i proto se často využívá k testování. Jsou tu všechny druhy zatáček. Musíte tu využít všechny své schopnosti. Abyste zajeli rychlé kolo, je tu potřeba být opravdu univerzální. Pro tým navíc půjde o domácí závod. Sídlí totiž jen pár kilometrů od okruhu. Doufáme, že navážeme na výsledek z posledního závodu na Hockenheimringu," říká jezdec stáje NM Racing.

Při zmíněném předchozím závodě chybělo Knollovi s Vavou-Atanackovičem jen málo ke stupňům vítězů. Ještě v předposledním kole totiž figurovali na třetí příčce v klasifikaci Pro-Am a na celkové desáté pozici. Toto umístění sice neudrželi, i tak z toho ale byl nejlepší letošní výsledek v rámci Pro-Am v podobě čtvrtého místa. Celkově dojeli jedenáctí.

Okruh v Barceloně bude jedinou tratí z letošního kalendáře, kde už si Knoll jako jezdec seriálu GT4 European Series zazávodil. Loni totiž nastoupil na Nürburgringu, kde se letos nejelo, a právě v Barceloně.

"Letos nebylo pravidlem, že bych jel někde podruhé. Pokusím se tedy těchto zkušeností využít. V Barceloně jsem toho ale najel už hodně, nejenom s GT4. Řekl bych, že je to moje oblíbená trať," dodává český jezdec.

V kvalifikaci bude již tradičně výzvou popasovat se s hustým provozem na dráze: "Pojede tu o něco více aut než na Hockenheimringu, celkem jich bude 48. Řekl bych proto, že tentokrát to bude s provozem spíše horší. Bude to taková nadstandardní výzva," očekává Knoll.

Knoll a Vava-Atanackovič vstupují do závěrečného podniku sezony jako čtrnáctá nejlepší posádka klasifikace Pro-Am. Na kontě dosud mají 26 bodů.

Harmonogram víkendu bude tradiční. Zatímco první závod se pojede v sobotu, druhý v neděli. V sobotu se bude bojovat o body od 17:05, v neděli je start naplánován na 12:30.

Foto: NM Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.