Knopp bude závodit v ADAC F4 a v emirátech

Knopp bude závodit v ADAC F4 a v emirátech

Josefa Knoppa uvidíme během příští sezony v ADAC F4. Český závodník bude hájit barvy stáje Mücke Motorsport. Objeví se navíc i v zimním arabskoe

Šáfář na FIA Motorsport Games nakonec jedenáctý
Brajnik a Beckhäuser se stávají šampiony
Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu

Josefa Knoppa uvidíme během příští sezony v ADAC F4. Český závodník bude hájit barvy stáje Mücke Motorsport. Objeví se navíc i v zimním arabskoemirátském šampionátu.

Během letošní sezony jsme mohli v ADAC F4 držet palce Romanu Staňkovi, který kromě účasti v německém šampionátu soutěžil také v italské sérii této kategorie. Setrvání rodáka z Valašského Meziříčí se ovšem jeví stále méně pravděpodobněji a dá se očekávat, že po své premiérové sezoně v monopostech zamíří výše.

I přesto se ale ze startovní listiny ADAC F4 česká vlajka nevytratí. Červeno-modro-bílé barvy v ní totiž setrvají i nadále díky Josefu Knoppovi, který bude hájit barvy stáje Mücke Motorsport.

Nemělo by ale zůstat pouze u účinkování v zemi našich západních sousedů. S vozem specifikace F4 si totiž Josef zazávodí již v zimě, kdy by se měl ukázat v arabskoemirátském šampionátu. Ve hře jsou navíc i starty v Itálii.

„Jistotou je účast v ADAC F4. Také se zúčastním posledních tří podniků zimního šampionátu ve Spojených arabských emirátech a patrně se objevím i v Itálii. Přesná podoba mého programu ale zatím není známa,“ řekl ke své budoucnosti letošní účastník Evropského motokárového šampionátu FIA, jenž se s vozem F4 svezl již při testování na Hockenheimringu, Nürburgringu a Red Bull Ringu.

View this post on Instagram

New chapter can start🤝.

A post shared by Josef Knopp (@pepino_knopp) on

Knopp bude pátým Čechem, který se na mezinárodní scéně F4 objeví. S výjimkou již zmíněného Romana Staňka patří mezi jeho předchůdce ještě také Václav Šafář, Tom Beckhäuser a Petr Ptáček.

titulní fotografie: Josef Knopp

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0