Knopp nebude pokračovat ve F4

Knopp nebude pokračovat ve F4

Josefa Knoppa již příští rok s monopostem formule 4 vídat nebudeme. Plzeňský rodák má jiné plány.

Knopp získal v neděli dva body
Chovanec s Knoppem sbírali body i v sobotu
Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji

Sezona 2020 byla pro Josefa Knoppa premiérovou ve formuli 4. Plzeňský rodák v ní hájil barvy týmu Mücke Motorsport, se kterým účinkoval zejména v německém šampionátu (tam stáj závodila pod názvem ADAC Berlin-Brandenburg). Vidět jsme ho ale mohli také v jednom podniku italského šampionátu této kategorie a zúčastnil se rovněž zimní arabskoemirátské série.

Během příštího roku už ale do monopostu F4 usedat nebude. Na svém Instagramu odhalil, že má pro sezonu 2021 jiné plány. Zároveň vyzval fanoušky, aby očekávaly novinky, které budou podle jeho slov velké.

„Je konec sezony 2020. Rád bych poděkoval týmu Mücke Motorsport za to, že jsem se u nich mohl během roku velice dobře učit, zvláště pak Druckimu (závodní inženýr – pozn. red.). Přes rok jsme odvedli spoustu práce. A také chci poděkovat mému dost dobrému týmovému kolegovi Joshuovi Dürksenovi. Pro rok 2021 mám trochu jiné plány než F4, takže má spolupráce s Mücke Motorsportem končí. Nicméně to pro mě byla velká čest, děkuji. Zůstaňte naladěni na velké novinky,“ napsal Knopp.

Kromě formule 4 se letos Josef svezl i s vozem FIA F3, když dostal během posezonních testů v Barceloně šanci u stáje Charouz Racing System. Možnost přestupu do tohoto šampionátu ale prostřednictvím svého Instagramu vyloučil už dříve.

Díky stáji Charouz Racing System si letos mohl Josef Knopp vyzkoušet i vůz formule 3. Foto: Charouz Racing System

Foto: Mücke Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0