Knopp se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí

Knopp se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí

Josef Knopp se po předposledním podniku letošního ročníku F4 Spojené arabské emiráty v Dubaji posunul na desáté místo celkové klasifikace.

Byla to moje chyba, říká Knopp o incidentu ve čtvrtém závodě
Chovanec i Knopp skončili v nejlepší desítce celkového pořadí
Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji

Tento víkend absolvoval Josef Knopp v Dubaji své druhé vystoupení na formulové scéně. Během něj se mu nepodařilo proměnit dvě příležitosti na velice slušný výsledek. Nejprve po startu z pole position ve druhém závodě odstoupil na následky kolize s Nicem Göhlerem v úvodu a poté nedokázal využít ani start ze druhé příčky do závěrečného klání víkendu, kde byl mimo jiné po zastávce v boxech a desetisekundové penalizaci za provinění proti proceduře jízdy za zpomalovacím vozem klasifikován až jako osmý.

K těmto výkonům ovšem přidal šestou příčku z úvodního závodu a poté také pátou pozici ze závěrečného klání, kterou vylepšil své dosavadní výsledkové maximum ve formulových závodech. V součtu tak rozšířil své bodové konto o 22 bodů. Zisk této sumy se projevil také v průběžném pořadí. Zde se totiž posunul ze 13. pozice na desátou, která mu nyní patří se 33 body.

Zdeněk Chovanec byl tento víkend o něco méně úspěšnější než Knopp, když si po desáté příčce, osmé pozici, šestém místě a odstoupení připsal 13 bodů. Na celkovém umístění Venezuelana s českými kořeny závodícího pod portugalskou vlajkou se ale nic nezměnilo a i nadále zůstává sedmý (96 bodů).

Své vedení v šampionátu upevnil před finálovým kláním ročníku 2020 Francesco Pizzi (260 bodů), který zaznamenal další dva triumfy. Na Itala ztrácí 49 bodů druhý Nico Göhler a třetí příčka patří Lorenzu Fluxovi (195 bodů), který má na svém kontě o 65 bodů méně než lídr. Ve hře ale během závěrečného závodního víkendu bude 100 bodů a s matematickou nadějí tak do něj vstoupí i čtvrtá Hamda Al Qubaisiová (194 bodů) a pátý Nicola Marinangeli (191 bodů).

Finálové klání aktuálního ročníku se bude opět konat v Dubaji a uskuteční se 6.-7. března.

titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0