Knopp se stane továrním jezdcem Tony Kartu

Knopp se stane továrním jezdcem Tony Kartu

Josef Knopp se příští rok vrací na motokárovou scénu. Tam bude působit jako tovární jezdec stáje Tony Kart v závodech kategorie KZ2. Mimo jiné se bude moci spolehnout i na technickou podporu Jezdecké akademie Ferrari.

Knopp získal v neděli dva body
Průběžné pořadí F4 SAE: Chovancovi patří sedmé místo, Knoppovi třinácté
Víkendový přehled: RTR Projects, Staněk, Salač a další

Josef Knopp se po své premiérové sezoně strávené na scéně formulových závodů vrátí do motokár. Plzeňský rodák se v roce 2021 stane továrním jezdcem týmu Tony Kart v kategorii KZ2. Ten je technicky podporován mimo jiné i Jezdeckou akademií Ferrari.

„Příští rok pojedu pod továrnou Tony Kart, která spolupracuje s Jezdeckou akademií Ferrari. Budu účinkovat ve všech seriálech, které Tony Kart pojede. Také se zúčastním všech jeho testování,“ říká Knopp.

Šestnáctiletý pilot dále věří, že pokud se u Tony Kartu předvede v dobrém světle, mohl by se v budoucnu stát členem Jezdecké akademie Ferrari. S juniorkou italské stáje bude možná spolupracovat již letos.

Knopp nebude pokračovat ve F4

„Členem Jezdecké akademie Ferrari zatím nejsem, podle smlouvy ale musím přijmout vše, o co mě bude Jezdecká akademie Ferrari žádat. Členem akademie tedy nejsem, jsem ale jedním z pilotů, kteří se jimi mohou stát v příštím roce. Jezdecká akademie Ferrari si většinou vybírá piloty Tony Kart, když půl nebo tři čtvrtě roku vidí nějaké výsledky.

Možná se to může zdát jako krok zpátky. Když se ale člověk dostane do Tony Kartu, který podle mě patří mezi tři nejprestižnější motokárové týmy, tak se mu po úspěšném roce může otevřít spousta nových dveří, a to jak ve formulích, tak v autech. Velice rád bych se dostal do akademie Ferrari. Tam se člověku také otevře spousta dveří. To můžeme vidět i dnes. Myslím si tedy, že by to cenu mělo. Jsem za tuto příležitost rád,“ dodal.

Letos jsme mohli Knoppa vídat v barvách stáje Mücke Motorsport. Jeho hlavním programem byla německá ADAC F4, kde skončil na celkovém dvanáctém místě. Vidět jsme ho ale mohli také v jednom podniku italské F4 a také ve třech podnicích zimního arabskoemirátského seriálu této kategorie. Tam obsadil v celkovém pořadí deváté místo.

 Titulní fotografie: Mücke Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0