Knopp si z Nürburgringu odnesl jeden bod

Knopp si z Nürburgringu odnesl jeden bod

Druhý podnik letošní sezony ADAC F4 na Nürburgringu přinesl českému jezdci Josefu Knoppovi jeden bod. Pilot stáje ADAC Berlin-Brandenburg ho získal za desátou příčku ve druhém závodě.

Chovance s Knoppem uvidíme tento víkend v Dubaji
Knopp se posunul do nejlepší desítky průběžného pořadí
Čepil s Knoppem bodovali ve finále WSK Euro Series

Druhým kláním pokračovala o víkendu letošní sezona německého šampionátu ADAC Formule 4. Jeho dějištěm byl okruh Nürburgring a ve startovní listině opět nechyběl český reprezentant Josef Knopp.

Úvodní podnik ročníku 2020, který hostil během prvního srpnového víkendu Lausitzring, skončil pro plzeňského rodáka ziskem devíti bodů. Ty si připsal za dvě osmá a jedno desáté místo. A s prázdnou Knopp neodcházel ani tentokrát, byť nyní zaznamenal o něco skromnější číslo.

V pátečním prvním volném tréninku obsadil Josef mezi patnáctkou účastníků dvanácté místo. Druhý trénink se odjel na mokré trati a náš jezdec si v něm pohoršil o jednu pozici, tedy na třináctou. Ve druhé desítce zůstal i v obou kvalifikačních kláních. V tom prvním si zajistil pro start úvodní jízdy víkendu třinácté místo. Stejného výsledku dosáhl i ve druhém.

Sobotní první závod Knoppovi ještě bodovaný výsledek nepřinesl a do cíle dojel jako jedenáctý. Ve druhé víkendové bitvě se ale dokázal posunout ze třináctého místa na desáté a připsal si tak na konto jeden bod.

Desáté místo připadlo Knoppovi i pro start závěrečného víkendového závodu, který byl na programu v neděli. Jezdci se na jeho roštu seřadili podle výsledků druhé jízdy, avšak s tím rozdílem, že došlo k otočení nejlepší osmičky. V tomto případě již z toho ale body nebyly. Josef projel pod šachovnicovou vlajkou na čtrnácté pozici. V konečných výsledcích ale nakonec jeho jméno figurovalo na třináctém místě, kam se posunul díky diskvalifikaci Vladislava Lomka.

Třetí podnik letošní sezony ADAC F4 se uskuteční o víkendu 18.-20. září na Hockenheimringu.

Výsledky prvního závodu: 1. Gabriele Mini (Itálie, Prema Powerteam SRL), 2. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) +0,569, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) +6,807… 11. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg e.V.) +18,472.

Výsledky druhého závodu: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing), 2. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) +6,082, 3. Gabriele Mini (Itálie, Prema Powerteam SRL) +6,668… 10. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg e.V.) +25,573.

Výsledky třetího závodu: 1. Joshua Dürksen (Paraguay, ADAC Berlin-Brandenburg e.V.), 2. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) +8,025, 3. Gabriele Mini (Itálie, Prema Powerteam SRL) +8,797… 13. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg e.V.) +49,400.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 109 bodů, 2. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) 89 bodů, 3. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) 62 bodů… 13. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg e.V.) 10 bodů.

Průběžné pořadí nováčků: 1. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) 116 bodů, 2. Gabriele Mini (Itálie, Prema Powerteam SRL) 75 bodů, 3. Oliver Bearman (Velká Británie, US Racing) 68 bodů… 5. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg e.V.) 59 bodů.

Titulní fotografie: Mücke Motorsport

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0