Knopp v neděli zaznamenal dva bodované výsledky

Josef Knopp dokázal bodovat v obou nedělních závodech ADAC F4 na Lausitzringu. Zatímco v prvním skončil desátý, ve druhém devátý.

Knopp v sobotu na Lausitzringu nebodoval
Knoppova smolná sobota
Víkendový přehled: Charouz na Hungaroringu nebo Pekař na Oscherslebenu

Šampionát ADAC F4 měl v neděli na Lausitzringu na programu zbylé dva víkendové závody. Sobotní klání Josefu Knoppovi žádné body nepřineslo, když dojel do cíle jako jedenáctý. V neděli ovšem neodcházel z ani jedné jízdy s prázdnou.

Stejně jako v pátek a v sobotu se i v neděli jezdilo na mokré trati. Na startovním roštu druhého závodu patřilo Knoppovi dvanácté místo. Postupně se ale plzeňský rodák posouval pořadím vzhůru a nakonec se dostal na sedmou příčku.

K té si dopomohl jednak svými předjížděcími manévry, ale také mu hrály do karet potíže soupeřů. Nejprve přišel o přední křídlo Victor Bernier. Dále došlo k incidentu mezi Eliasem Seppänenem a Joshuou Dürksenem. Přední křídlo si ulomil rovněž Jonny Edgar, a to při souboji s Jakem Crawfordem. Potíže potkaly i Vladislava Lomka, který ztratil kontrolu nad svým vozem a závod pro něj skončil mimo trať. Po problémech posledního jmenovaného vyjel na trať zpomalovací vůz.

Jako sedmý ale nakonec Knopp pod šachovnicovou vlajkou neprojel. Po restartu se totiž propadl na desáté místo. I tak z toho ale byl jeden bod.

Stejná pozice jako v cíli druhého závodu patřila jezdci ADAC Berlin-Brandenburg také na startu závěrečného klání víkendu. První kolo závodu ale nebylo u Knoppa nejpovedenější. Spadl totiž na poslední třináctou příčku. I tentokrát z toho ale byly body. V dalších kolech totiž byl schopen vystoupat v pořadí výše a skončil na devátém místě.

Josef Knopp získal body v obou nedělních závodech. Foto: ADAC F4

I v tomto případě Knopp těžil mimo jiné i z problémů soupeřů. Pomohl mu například i incident, který se postaral o jediný výjezd zpomalovacího vozu. Nejprve kolidovali Kirill Smal a Oliver Bearman. Po tomto střetu došlo na voze druhého jmenovaného k poškození zavěšení. Jeho monopost se tak stal neovladatelným a sejmul Jaka Crawforda. Jak pro Bearmana, tak pro Crawforda tímto závod skončil.

Poslední podnik letošní sezony ADAC F4 je na programu příští týden v Oscherslebenu.

Výsledky druhého závodu: 1. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing), 2. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) +1,447, 3. Kirill Smal (Rusko, R-ace GP) +1,631… 10. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +6,037.

Výsledky třetího závodu: 1. Victor Bernier (Francie, R-ace GP), 2. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) +3,503, 3. Kirill Smal (Rusko, R-ace GP) +8,598… 9. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +14,630.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 264 bodů, 2. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) 241 bodů, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) 217 bodů… 12. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 26 bodů.

Průběžné pořadí nováčkovského hodnocení: 1. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) 343 bodů, 2. Oliver Bearman (Velká Británie, US Racing) 235 bodů, 3. Vladislav Lomko (Rusko, US Racing) 215 bodů… 5. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 148 bodů.

Titulní fotografie: ADAC F4