Knopp v neděli získal bod

Knopp v neděli získal bod

Josefu Knoppovi se přeci jen podařilo bodovat i ve třetím podniku letošní sezony ADAC F4 na Hockenheimringu. Ve třetím závodě víkendu obsadil desátou příčku.

Knopp v rakouských kvalifikacích poslední a pátý
Knopp získal v neděli dva body
Propršená sobota přinesla Knoppovi čtyři body

V sobotních závodech ADAC F4 na Hockenheimringu Josefu Knoppovi štěstí příliš nepřálo. Zatímco v prvním obsadil po penalizaci průjezdu boxy za nerespektování traťových limitů čtrnáctou příčku, ve druhém kolidoval se Sebastianem Montoyou a skončil patnáctý.

Knoppova smolná sobota

Ani ze svého třetího vystoupení v tomto seriálu ale nakonec neodjíždí s prázdnou. Z bodovaného výsledku se totiž mohl radovat v nedělním klání, které víkend v Bádensku-Württembersku uzavřelo.

Na startu závěrečného třetího závodu víkendu Knoppovi patřila podle výsledků druhého sobotního závodu 15. příčka. Netrvalo ale dlouho a pilot stáje ADAC Berlin-Brandenburg šel směrem vzhůru. Cílem prvního kola projížděl jako dvanáctý.

Ve druhém okruhu ale spadl na 13. místo. Před našeho reprezentanta se totiž posunul právě “starý známý” ze včerejška – Sebastian Montoya.

Zveřejnil(a) ADAC Formel 4 dne Neděle 20. září 2020

 

 

Knopp se ale na 12. pozici zanedlouho vrátil. Do boxů totiž brzy zamířil Jonny Edgar. Britský závodník hájící barvy stáje Van Amersfoort Racing si přivodil defekt pneumatiky po kontaktu se svým týmovým kolegou Francescem Pizzim. Poté netrvalo dlouho a Knopp se posunul na 11. příčku. Zvládl se totiž vypořádat s Leonardem Fornarolim.

Na první nebodované pozici pak český pilot figuroval dlouho. Tři minuty před koncem ovšem přišel incident v zatáčce Spitzkehre. Pátý Joshua Dürksen nedobrzdil a sestřelil druhého Jaka Crawforda. Na trať se vydal zpomalovací vůz a Knopp se posunul na deváté místo.

Na této příčce ale nakonec klasifikován nebyl. Na restart totiž nezbýval čas a ředitelství závodu se z tohoto důvodu rozhodlo pro předčasné ukončení. Jako finální tak bylo bráno pořadí z konce kola, které předcházelo okruhu, kdy došlo ke zmíněné kolizi. Knopp se tak propadl zpět na 11. příčku.

Jeden bod z toho ale nakonec přeci jen byl. Po závodě totiž obdržel penalizaci třiceti sekund původně devátý Dino Beganovic. Švéd tak ve výsledcích spadl až na 16. pozici, díky čemuž se Knopp naopak posunul na 10. místo.

Sezona ADAC F4 pokračuje již během nadcházejícího víkendu. Pojede se na Nürburgringu v rámci doprovodného programu tamního čtyřiadvacetihodinového závodu.

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Victor Bernier (Francie, R-ace GP) 15 kol, 2. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) +0,825, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) +1,249… 10. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +9,305.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 136 bodů, 2. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) 124 bodů, 3. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) 102 bodů… 14. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 11 bodů.

Průběžné pořadí nováčkovského hodnocení: 1. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) 167 bodů, 2. Gabriele Mini (Itálie, Prema Powerteam) 115 bodů, 3. Oliver Bearman (Velká Británie, US Racing) 105 bodů… 7. Josef Knopp (Česká republika, US Racing) 70 bodů.

Titulní fotografie: Mücke Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0