Knopp v pátek vyrovnal své maximum

Knopp v pátek vyrovnal své maximum

Josefu Knoppovi se během pátečního programu F4 SAE v Dubaji podařilo vyrovnat svůj nejlepší výsledek na formulové scéně. Úvodní jízdu totiž dokončil jako šestý.

Knopp čelil v Dubaji agresivním soupeřům
U Chovance převažuje po formulovém debutu spokojenost
Chovanec zakončil zimní sezonu pódiem, Knopp vylepšením maxima

V Dubaji se tento víkend koná předposlední podnik letošní sezony F4 Spojené arabské emiráty. Také startovní listina čtvrtého klání sezony 2020 obsahuje z pohledu českého fanouška dvě zajímavá jména – Zdeňka Chovance s Josefem Knoppem.

Zatímco první jmenovaný, jehož s naší zemí spojují pouze kořeny a jinak se jedná o Venezuelana reprezentujícího Portugalsko, se objevil ve všech dosavadních letošních podnicích, u Knoppa je situace o něco jinačí. Pro pilota stáje BWT Mücke Motorsport totiž jde o teprve druhé představení na formulové scéně, přičemž první si připsal minulý týden v Abú Zabí.

A byl to právě méně zkušenější z této dvojice, komu se vstup do víkendu vydařil lépe, když se v obou čtvrtečních testovacích jízdách umístil na sedmé příčce. Jezdec týmu Xcel Motorsport pak zaznamenal desátý, respektive devátý čas.

Navrch měl Knopp i v pátek, který zahájil pátým místem ve volném tréninku. V kvalifikaci si následně český pilot pohoršil o jedno místo a obsadil šestou příčku. Jeho „skorokrajan“ se v obou případech umístil jako osmý.

Podoba startovního roštu pro první závod ovšem nebyla s výsledky kvalifikace zcela identická. Původně třetí Hamda Al Qubaisiová a také desátá Reema Juffaliová totiž byly potrestány třímístnou penalizaci a Knopp tak nakonec vyrážel jako pátý.

Vstup do první jízdy víkendu se mu ovšem příliš nevydařil, neboť se po úvodním okruhu propadl na desátou příčku. V dalším průběhu závodu se ale dokázal posunout na sedmé místo. Postupně se totiž vypořádal s Constantinem Reischem, Reemou Juffaliovou a Mehrbodem Shamelim.

V závěrečné fázi si navíc Josef vyšlápl také na Nicolu Marinangeliho a v tu chvíli se posunul na šestou příčku. Jeho italský soupeř se ale před něj nakonec vrátil zpět a náš reprezentant tak proťal cílovou pásku jako sedmý.

Na této pozici ale v oficiálních výsledcích přeci jen nefiguroval. Nejprve se totiž posunul na pátou příčku poté, co padaly penalizace za ulité starty a propadli se za něj Francesco Pizzi s Erickem Zuñigou. Trest pro vedoucího muže šampionátu ale byl posléze odvolán a Josef tedy byl nakonec klasifikován jako šestý.

Druhým závodníkem, který nejprve obdržel trest pěti sekund za ulitý start a poté byl zproštěn viny, byl Zdeněk Chovanec. Díky tomuto rozhodnutí postoupil z 11. příčky na desátou a získal alespoň bod.

Před druhým pátečním kláním ale mohla u našich fanoušků panovat vyšší očekávání. Knopp si totiž svým výsledkem v prvním závodě zajistil start z pole position. Této slibné výchozí pozice ale bohužel nezužitkoval. Jeho naděje zhasly již na startu. Ze svého slotu se totiž nedokázal odlepit a jeho vozu se bohužel nestačil vyhnout týmový kolega Nico Göhler. Pro oba dva měl tento incident ze sportovního hlediska fatální následky, neboť znamenal konec jejich účinkování v závodě.

Zklamání tuzemských příznivců zmírnil alespoň částečně Zdeněk Chovanec. Ten totiž ani v tomto případě neodešel s prázdnou a své konto rozšířil o čtyři body za osmou příčku.

V prvním závodě slavil vítězství Lorenzo Fluxá před druhým Nicem Göhlerem a třetí Hamdou Al Qubaisiovou. Po druhé jízdě vystoupil na nejvyšší stupeň zase Francesco Pizzi. Stříbro tentokrát bral Nicola Marinangeli a další bronz si připsala Hamda Al Qubaisiová.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

Předposlední podnik letošní sezony vyvrcholí v sobotu závěrečnými dvěma závody. Zatímco první z nich odstartuje již v 7:05 SEČ, do závěrečné víkendové bitvy jezdci vyrazí v 11:00.

zdroj titulní fotografie: Formula 4 UAE/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0