Knopp v rakouských kvalifikacích poslední a pátý

Knopp v rakouských kvalifikacích poslední a pátý

Josef Knopp v pátek na Red Bull Ringu absolvoval dvojici kvalifikací na víkendový podnik ADAC F4. Zatímco v první skončil na posledním 12. místě, ve druhé zajel pátý čas.

Knopp v neděli získal bod
Knopp si z Nürburgringu odnesl jeden bod
Knoppova smolná sobota

Letošní sezona ADAC F4 pokračuje o víkendu pátým podnikem. Po úvodních čtyřech závodních víkendech na německých okruzích tentokrát šampionát zavítal na rakouský Red Bull Ring. Ve startovním poli opět nechybí český jezdec Josef Knopp, pro kterého se jedná již o druhé letošní vystoupení na této trati. Ve Štýrsku se plzeňský rodák představil už v září v rámci podniku italské F4.

Závodní víkend odstartoval v pátek. Na programu byly dva volné tréninky a poté dvojice kvalifikačních klání. Všechny jízdy byly odjety na mokré trati. Podmínky se ale v průběhu dne lepšily a jezdci tak postupně zrychlovaly.

Oba volné tréninky skončily pro Knoppa v nejlepší desítce. Zatímco v tom prvním se umístil na sedmé příčce, ve druhém si polepšil ještě o jedno místo. Zajel totiž šestý čas.

Propršená sobota přinesla Knoppovi čtyři body

V kvalifikaci na první závod víkendu ale na tyto výkony nebyl schopen navázat. Pilot stáje ADAC Berlin-Brandenburg se totiž zmohl pouze na čas 1:45,126, který znamenal poslední 12. pozici.

Ve druhém kvalifikačním klání si ale spravil chuť. V tomto případě z toho totiž byla s časem 1:38,088 pátá příčka, což je v ADAC F4 Knoppův dosud nejlepší kvalifikační výsledek.

Nejprve se ale bude muset poprat se startem z chvostu v prvním závodě víkendu, který se uskuteční v sobotu od 11:40 hodin. Druhá víkendová jízda přijde na řadu v neděli od 9:50. Ve stejný den se odjede i závěrečné třetí klání, které odstartuje v 16:05. Do něj jezdci vyrazí podle výsledků druhého závodu, avšak s tím rozdílem, že dojde k otočení nejlepší osmičky.

Výsledky první kvalifikace: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 1:39,405, 2. Victor Bernier (Francie, R-ace GP) +0,755, 3. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) +0,786… 12. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +5,721.

Výsledky druhé kvalifikace: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 1:37,457, 2. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) +0,063, 3. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) +0,490… 5. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +0,631.

Titulní fotografie: Mücke Motorsport

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0