Knopp v sobotu osmý

Knopp v sobotu osmý

Josef Knopp si z úvodního víkendového závodu ADAC F4 na Red Bull Ringu odnesl čtyři body. Byl klasifikován jako osmý.

Knopp si z Nürburgringu odnesl jeden bod
Knopp zahájil čtvrtý podnik ADAC F4 dvěma body
Knoppova smolná sobota

ADAC F4 odjela v sobotu na Red Bull Ringu úvodní závod pátého podniku letošní sezony. Na českého pilota Josefa Knoppa v něm nečekal snadný úkol. V páteční úvodní kvalifikaci, která se stejně jako zbylé jízdy tohoto dne odjela na mokré trati, totiž zaznamenal poslední dvanáctý čas. Do prvního víkendového klání tak vyrážel z úplného chvostu.

Sobotní závod se již ale konal na suchu a Knoppovi se v něm dařilo více. Cílem totiž projel jako desátý a původně tak rozšířil své konto o jeden bod.

Po závodě se ovšem rozdávaly penalizace za překračování limitů dráhy. Potrestáni byli původně šestý Kirill Smal a Joshua Dürksen, který projel pod šachovnicovou vlajkou jako osmý. První jmenovaný dostal trest průjezdu boxy převedený ve třicet sekund, kvůli kterému se propadl na jedenáctou příčku. Dürksen pak obdržel pětisekundový trest a nakonec byl klasifikován jako devátý. Ještě během závodu si navíc za nerespektování traťových limitů musel odbýt penalizaci průjezdu boxy. Knoppa tyto tresty posunuly na osmou příčku. Pilot stáje ADAC Berlin-Brandenburg tak nakonec odcházel místo jednoho bodu se čtyřmi.

Ve druhém závodě víkendu, který odstartuje v neděli od 9:45, ale bude mít příležitost získat ještě lepší výsledek. Na startu mu totiž bude patřit pátá pozice. Závěrečná třetí jízda na piloty čeká v 16:05 a odstartují do ní podle výsledků druhého závodu. Nejlepší osmička se ovšem na roštu seřadí v obráceném gardu.

Výsledky prvního závodu: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 20 kol, 2. Victor Bernier (Francie, R-ace GP) +0,376, 3. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) +4,090… 8. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +28,797.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 209 bodů, 2. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) 169 bodů, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) 164 bodů… 13. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 21 bodů.

Titulní fotografie: Mücke Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0