Knopp zahájil poslední podnik sezony bodovaným výsledkem

Knopp zahájil poslední podnik sezony bodovaným výsledkem

Josef Knopp dojel v prvním závodě závěrečného podniku letošního ročníku ADAC F4 v Oscherslebenu na bodech. Obsadil osmé místo.

Chovanec s Knoppem sbírali body i v sobotu
Knopp získal v neděli dva body
Knopp se stane továrním jezdcem Tony Kartu

Premiérová sezona Josefa Knoppa v ADAC F4 tento víkend vrcholí. Německý šampionát má totiž na programu závěrečný sedmý podnik letošního ročníku. Jeho dějištěm je okruh v Oscherslebenu. A z prvního víkendového závodu Josef s prázdnou neodešel.

Knopp v neděli zaznamenal dva bodované výsledky

Na bodované umístění si plzeňský rodák zadělal už v první kvalifikaci, která se konala v sobotu ráno. V ní totiž zajel devátý nejrychlejší čas.

V úvodu závodu se sice propadl o jedno místo vzadu a po trati kroužil jako desátý, v cíli se ale nakonec umístil o něco výše. V dalších kolech totiž povyskočil na osmou příčku a připsal si tak na konto čtyři body.

V závěru Knoppovi hrála do karet mimo jiné i kolize mezi Jonnym Edgarem a Jakem Crawfordem v boji o první místo. Zatímco Crawford vyvázl bez úhony a dojel si pro vítězství, u jeho kolegy z týmu Van Amersfoort Racing a současně z juniorského programu Red Bullu došlo k defektu pneumatiky. Musel tedy stavět v boxech a cílem projel až jako dvanáctý. Rovněž ztratil celkové vedení v šampionátu, které nyní patří s dvoubodovým náskokem na Edgara právě Crawfordovi.

Poslední dva závody sezony jsou na programu zítra. Zatímco druhá jízda víkendu začne v 9:25 a Josef do ní na základě výsledků dnešní druhé kvalifikace odstartuje jako jedenáctý, třetí závod je na programu od 14:55. Do něj jezdci odstartují podle výsledků druhého závodu. Dojde ale k otočení nejlepší osmičky.

Výsledky prvního závodu: 1. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing), 2. Joshua Dürksen (Německo, ADAC Berlin-Brandenburg) +1,712, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) +3,576… 8. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +16,601.

Průběžné pořadí jezdců doplníme…

Foto: ADAC F4

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0