Knopp získal v neděli dva body

Knopp získal v neděli dva body

Josef Knopp si v nedělních závodech posledního podniku letošní sezony ADAC F4 v Oscherslebenu připsal dva body. Ty mu vyneslo deváté místo ve druhé jízdě víkendu.

Víkendový přehled: Charouz na Hungaroringu nebo Pekař na Oscherslebenu
Chovanec i Knopp skončili v nejlepší desítce celkového pořadí
Knopp se stane továrním jezdcem Tony Kartu

Letošní sezona šampionátu ADAC F4 měla v neděli na okruhu v Oscherslebenu na programu závěrečné dva závody. Českému jezdci Josefu Knoppovi se v sobotní první víkendové jízdě podařilo získat čtyři body za osmé místo. A ani v neděli neodcházel s prázdnou.

 

Na bodovaný výsledek dosáhl Knopp v prvním nedělním závodě, tedy ve druhé jízdě víkendu. Do ní vyrážel na základě výsledků páteční druhé kvalifikace z jedenácté pozice.

 

Úvodní kola závodu se ale Knoppovi povedla. Posunul se na devátou pozici. Postupně se ale propadl zpátky na jedenácté místo a zdálo se, že z toho tentokrát bodovaný výsledek nebude.

 

Nakonec ale pilot stáje ADAC Berlin-Brandenburg body bral, a to dva. V posledním kole totiž vytěžil z kolize mezi Kirillem Smalem a Erickem Zuňigou. Díky ní se posunul na devátou příčku.

 

Z devátého místa tím pádem plzeňský rodák vyrážel i do závěrečného závodu sezony. Do něj se totiž startovalo podle výsledků druhé víkendové jízdy, jenom s tím rozdílem, že došlo k otočení nejlepší osmičky.

Josef Knopp dojel ve druhém víkendovém závodě ADAC F4 v Oscherslebenu na devátém místě. Foto: ADAC F4

 

Knopp se sice zpočátku držel na devátém místě, na body ale tentokrát nedosáhl. Později se totiž propadal a do cíle závodu nakonec dojel až jako poslední klasifikovaný dvanáctý.

 

Během třetí jízdy se na trati objevil i zpomalovací vůz. Stalo se tak poté, co odstavil svůj monopost Roee Meyuhas. U Izraelce došlo k poškození zavěšení.

 

Premiérová sezona v ADAC F4 skončila pro Knoppa celkovým dvanáctým místem. Dohromady nasbíral 32 bodů. V nováčkovském hodnocení obsadil se 181 body pátou příčku.

 

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing), 2. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) +0,115, 3. Oliver Bearman (Velká Británie, US Racing) +8,122… 9. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +26,943.

 

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Tim Tramnitz (Německo, US Racing), 2. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) +1,251, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) +2,141… 12. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +23,715.

 

Konečné pořadí jezdců: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 300 bodů, 2. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) 298 bodů, 3. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) 257 bodů… 12. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 32 bodů.

 

Konečné pořadí nováčků: 1. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) 386 bodů, 2. Oliver Bearman (Velká Británie, US Racing) 293 bodů, 3. Vladislav Lomko (Rusko, US Racing) 264 bodů… 5. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 181 bodů.

 

Titulní fotografie: ADAC F4

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0