Knoppova smolná sobota

Knoppova smolná sobota

Josef Knopp nezažil v sobotu na Hockenheimringu šťastný den. Zatímco v prvním závodě mu zisk bodů pokazila penalizace, ve druhém pro změnu kolize a své konto tak nerozšířil.

Knopp si z Nürburgringu odnesl jeden bod
Knopp v sobotu začne dvakrát ze druhé desítky
Knopp získal v neděli dva body

V sobotu se na Hockenheimringu uskutečnily úvodní dva závody třetího podniku letošní sezony ADAC F4. Čeští fanoušci v nich mohli držet palce jezdci stáje ADAC Berlin-Brandenburg Josefu Knoppovi.

Pátek ovšem nebyl v podání plzeňského rodáka na okruhu v Bádensku-Württembersku příliš vydařený. Pohyboval se totiž ve druhé desítce výsledkové listiny. Zatímco oba volné tréninky pro něj skončily 16. místem, v první kvalifikaci si vyjel pro start úvodního závodu 15. pozici a boj o startovní pozice pro druhou jízdu víkendu pak pro něj skončil 14. příčkou.

Knopp v sobotu začne dvakrát ze druhé desítky

Josefova výchozí pozice pro první závod víkendu tím pádem příliš slibná nebyla. I přesto ale mohli jeho příznivci dlouho živit naději, že projede pod šachovnicovým praporkem na bodované pozici.

Knoppovi se totiž dařilo postupovat vpřed. Mimo jiné mohl těžit i z potíží soupeřů, například Gabriele Miniho, který si přivodil defekt pneumatiky při souboji o první místo s Knoppovým týmovým kolegou Joshuou Dürksenem. Postupně se český reprezentant propracoval až na devátou příčku.

Nakonec ale z dopoledního klání odcházel s nulou. Později byl totiž penalizován průjezdem boxy za nedodržování traťových limitů. Tento trest jej srazil až na 14. místo.

View this post on Instagram

Ciao tomorrow 💀

A post shared by Josef Knopp (@pepino_knopp) on

Stejná pozice jako v cíli prvního závodu víkendu Josefovi patřila i na startu toho druhého. Hned po prvním kole ale mohla opět u českých fanoušků panovat optimistická nálada. Knopp se totiž dokázal propracovat na poslední bodované desáté místo.

Na něm ale dlouho nevydržel. Během druhého okruhu závodu totiž při bitvě o desátou příčku kolidoval se Sebastianem Montoyou. Zatímco syn bývalého pilota formule 1 Juana Pabla Montoyi putoval po kontaktu s pilotem týmu ADAC Berlin-Brandenburg do zdi a po havárii pro něj sobotní program skončil, Knopp byl schopen pokračovat. Propadl se ale na poslední 16. příčku. Po zmíněném incidentu se vydal na trať zpomalovací vůz.

Po restartu se již Josef zpátky na bodované příčky nevrátil. Ve zbývajícím průběhu závodu se posunul pouze před Hamdu Al Qubaisiovou poté, co byla potrestána penalizací průjezdu boxy za nesprávné postavení na startovním roštu. Cílem tak český jezdec projel jako patnáctý.

Závěrečný třetí závod víkendu je na programu zítra od 11:00. Jezdci do něj vyrazí podle výsledků dnešní druhé jízdy, avšak s tím rozdílem, že dojde k otočení nejlepší osmičky. Knoppovi tak bude patřit 15. příčka.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Joshua Dürksen (Německo, ADAC Berlin-Brandenburg) 18 kol, 2. Jak Crawford (USA, Van Amersfoort Racing) +0,375, 3. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) +1,052… 14. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +32,803.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Oliver Bearman (Velká Británie, US Racing) 17 kol, 2. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) +0,344, 3. Gabriele Mini (Itálie, Prema Powerteam) +2,130… 15. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) +22,137.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jonny Edgar (Velká Británie, Van Amersfoort Racing) 136 bodů, 2. Elias Seppänen (Finsko, US Racing) 109 bodů, 3. Tim Tramnitz (Německo, US Racing) 85 bodů… 14. Josef Knopp (Česká republika, ADAC Berlin-Brandenburg) 10 bodů.

Titulní fotografie: Mücke Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0