Kodídek bude pokračovat ve VLN

Kodídek bude pokračovat ve VLN

Milana Kodídka uvidíme i během letošní sezony účinkovat ve VLN Series. Ve hře je navíc i další start v závodě 24 hodin Nürburgring.

Kodídkova cesta na pódium nebyla snadná
Povídání s Milanem Kodídkem o letošní čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu
V Dubaji letos dominoval Mercedes týmu Black Falcon

Ani v letos se VLN Series nestane pro českého fanouška neatraktivní záležitostí. V závodech na Nordschleife budeme moci totiž i nadále držet palce Milanu Kodídkovi, který stejně jako v loňském roce bude jezdit s vozem Porsche 911 GT3 Cup stáje RPM.

Ve hře je navíc také varianta, že by si náš závodník mohl s tímto týmem připsat svůj další start v podniku 24 hodin Nürburgring, který je na programu v květnu. Při této příležitosti by se k němu a Marcusi Löhnertovi s Krisem Coolsem mohl připojit čtvrtý parťák. Ten by kromě startu v tomto legendárním klání pak mohl zasáhnout i do vybraných podniků VLN.

„Na Nordschleife letos absolvuji svou další sezonu VLN Series. Pojedu za stáj RPM a existuje navíc možnost, že bych se s tímto týmem mohl ukázat i v závodě 24 hodin Nürburgring. K Marcusi Löhnertovi a Krisu Coolsovi by se při této příležitosti mohl připojit ještě čtvrtý pilot, který by nás doplnil rovněž ve vybraných podnicích VLN. Zde bych z celkových devíti závodů bych rád nastoupil alespoň do osmi. Zatím ale nevylučuji žádný podnik,“ prozradil Milan.

Loňská sezona skončila pro Kodídka celkovou devátou příčkou ve třídě SP7. V jejím průběhu ovšem zažil několik světlých momentů, když se mu společně s Marcusem Löhnertem a Krisem Coolsem podařilo vybojovat dva bronzové úspěchy. Spolu s německým parťákem pak získal i jedno stříbro. Nelze nezmínit také jeho vystoupení v „zeleném pekle“ během loňského ročníku zdejší čtyřiadvacetihodinovky, kde společně s Guidem Heinrichem, Ralfem Weinerem a Guidem Wirtzem obsadil třetí místo v kategorii V6.

24 hodin Nürburgring: Kodídek skončil třetí v hodnocení V6

Start nové sezony VLN se na Nordschleife uskuteční 21. března.

titulní fotografie: facebookový profil Milana Kodídka

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0