Kodídek vybojoval na Nordschleife další pódium

Kodídek vybojoval na Nordschleife další pódium

Milanu Kodídkovi se podařilo o víkendu dosáhnout na Nordschleife dalšího pódiového úspěchu, když společně s Marcusem Löhnertem a Krisem Coolsem vyboj

Milana Kodídka čeká první 24-hodinový závod na Nordscheife
12 h Zandvoort – tým RTR project v pátek odstartuje do dalšího velkého závodu!
Tomáš Miniberger: „Závod vůbec nebyl podle našich představ. Domů jsme však přivezli body a to navzdory velkým technickým problémům“

Milanu Kodídkovi se podařilo o víkendu dosáhnout na Nordschleife dalšího pódiového úspěchu, když společně s Marcusem Löhnertem a Krisem Coolsem vybojoval 3. místo ve třídě SP7.

Na Milana Kodídka čekal během uplynulého víkendu na Nordschleife další podnik letošního ročníku VLN Series. Ve čtyřhodinovém klání měl český závodník na co navazovat. V předchozím závodě VLN, který se uskutečnil během prvního srpnového víkendu, se totiž společně s Marcusem Löhnertem a Krisem Coolsem umístil na 3. příčce třídy SP7.

A s úsměvem na rtu se mohl Milan loučit i s právě uplynulým závodním víkendem. Během něj si totiž česko-německo-belgické trio připsalo ve své kategorii po startu ze 4. místa další bronz, v jehož dosažení jí nezabránilo ani deštivé počasí. Trojice nestačila v rámci SP7 pouze na vítěznou posádku Andreas Simonsen-Lorenzo Rocco Di Torrepadula-Patrick Kolb a na sestavu Thomas Kappeler-Willy Hüppi-Thomas Gerling, která obsadila 2. příčku.

“Kvalifikace pro nás nedopadla ideálně, neboť jsem narazil do svodidel. Do závodu jsem startoval já na mokré trati a později mě vystřídal Marcus. Po osmi kolech trať oschla a přezouvalo se na suché pneumatiky. Již po pěti okruzích se ale v jedné části trati opět spustil liják. Dvě kola poté Marcus předal vůz Krisovi, který na trati absolvoval 10 kol a dojel až do cíle. Během svého úseku se musel vypořádat s deštěm, který zkrápěl většinu trati,” uvedl Kodídek.

Celkové vítězství si připsali Patrick Assenheimer s Manuelem Metzgerem. Druzí dojeli Pierre Kaffer a Frank Stippler a třetí·pozici obsadila dvojice Dominik Baumann-Philip Ellis (všechny tři posádky soutěžili ve třídě SP9 Pro).

V ostatních třídách triumfovali posádky Moritz Kranz-Thorsten Jung-Nico Menzel (Cup3), Sindre Setsaas-Inge Hanesesaetre-Moritz Oberheim (Cup5), Georg Griesemann-Florian Bodin (CupX), Tobias Overbeck-Daniel Overbeck (H2), Heiko Eichenberg-Erik Johansson (SP10), Jürgen Nett-Joachim Nett-Bradley Philpot (SP2T), Tim Schrick-Lucian Gavris (SP3), Stefan Wieninger-Chris Schmitz-Ulrich Andree (SP3T), Thomas Götschl-Giorgio Maggi (SP4), Hannes Plesse-Matthias Hütenrauch-Michael Czyborra (SP6), Christian Kohlhaas-Stephan Köhler (SP8), Mehmet Kaya Mustafa-Gabriele Piana-Miguel Toril Boquoi (SP8T), Oliver Bender-Klaus Koch-Peter Schmidt (SP9 Am), Rudi Adams-Jörn Schmidt-Staade-Jordan Tresson (SP9 Pro-Am), Andreas Gülden-Benjamin Leuchter (TCR), Torsten Kratz-Oliver Frisse-Moran Gott (V4), Norbert Fischer-Daniel Zils-Oskar Sandberg (V5), Alexander Akimenkov-Ronny Lethmate-Vasilij Selivanov-Gabriele Piana (V6), Marcel Manheller-Carsten Knechtges (VT2) a Ralf Zensen-Christian Büllesbach-Fabian Peitzmeier-Andreas Schettler (VT3).

kompletní výsledky závodu

Další pokračování čeká letošní ročník VLN Series 28. září.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0