Kodídek zahájil sezonu pódiem

Kodídek zahájil sezonu pódiem

Pro Milana Kodídka začala v sobotu nová sezona pódiovým výsledkem. V úvodním závodě Nürburgring Langstrecken Serie totiž obsadil spolu s Bobem Wilwertem třetí místo v hodnocení SP7.

Posádka týmu RTR Projects se v Dubaji kvalifikovala třetím nejrychlejším časem
Pódiové pozice jsou na dohled
Další dva bronzy pro Kodídka

Milan Kodídek se během minulého víkendu vrátil zpět na závodní okruhy. Českého závodníka budeme i letos vídat v šampionátu Nürburgring Langstrecken Serie (ještě loni nesl tento seriál název Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nürburgring). A ten měl v sobotu na programu úvodní podnik ročníku 2020. Během něj Milan nastoupil ve voze Porsche 911 GT3 Cup se startovním číslem 79. Posádku s ním utvořil lucemburský jezdec Bob Wilwert.

V kvalifikaci obsadila dvojice s časem 8:44,109 celkovou 35. pozici. Co se týče hodnocení kategorie SP7, zde si vyjeli páté místo.

A ve čtyřhodinovém závodě si dokázali z těchto pozic polepšit. V absolutní klasifikaci z toho byla 26. příčka. Ještě větší důvod k radosti ale mohli Kodídek s Wilwertem mít při pohledu na pořadí SP7. Zde totiž obsadili třetí místo a hned na úvod sezony se tak mohli radovat z umístění na stupních vítězů.

V akci můžeme Kodídka vidět znovu o víkendu 11.-12. července. V tomto termínu má Nürburgring Langstrecken Serie na programu hned dvě čtyřhodinová klání.

titulní fotografie: Facebook Milana Kodídka

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0