Kodídkova pódiová šňůra v sobotu skončila

Kodídkova pódiová šňůra v sobotu skončila

Milan Kodídek si v sobotním závodě VLN Series třetí umístění na stupních vítězů v řadě nepřipsal. Český závodník se společně s Marcuse

Kodídkova cesta na pódium nebyla snadná
24H Nürburgring: Vodní ruleta v závěru rozhodla o triumfu Teamu Land, Kodídek byl ve třídě třetí
Česká republika má první tým, který vyhrál 24-hodinový závod

Milan Kodídek si v sobotním závodě VLN Series třetí umístění na stupních vítězů v řadě nepřipsal. Český závodník se společně s Marcusem Löhnertem musel tentokrát spokojit s pátou příčkou.

Po dvoutýdenní pauze se o víkendu na Nordschleife odehrálo další dějství letošního ročníku VLN Series, v pořadí již sedmé. Ve startovní listině opět nechybělo ani jméno Milana Kodídka, který se tentokrát o vůz Porsche 911 GT3 Cup dělil pouze s Marcusem Löhnertem.

Předchozí dvě klání na Severní smyčce byly pro česko-německý tandem zdařilé. V obou z nich se jí totiž ještě společně s Belgičanem Krisem Coolsem podařilo vybojovat bronz ve třídě SP7. Pódiový hattrick se ovšem dvojici již zkompletovat nepodařilo.

Do sedmého závodu sezony, který byl znovu ovlivněn rozmary přírody a do jeho průběhu promluvily dešťové kapky, se vůz se startovním číslem 79 kvalifikoval na čtvrtém místě ve své třídě. V rámci absolutní klasifikace pak obsadil 57. příčku.

Posun na stupně vítězů ovšem během čtyřhodinového klání bohužel pro naše barvy nenastal a Marcus s Milanem se nyní museli v hodnocení SP7 spokojit s pátým místem. Celkově přitom dojeli na 33. pozici.

Vítězství zaznamenalo duo Dominik Baumann a Fabian Schiller. Druhá skončila posádka Lance David Arnold-Tim Scheerbarth-Edoardo Mortara a na třetí příčce se umístila trojice ve složení Nicky Catsburg, David Pittard a Jody Fannin. Všechny zmínění soutěžící se představili v kategorii SP9 Pro.

kompletní výsledky závodu

V ostatních hodnoceních se radovaly posádky Vincent Kolb-Steve Jans (SP9 Pro-Am), Andreas Simonsen-Lorenzo Rocco Di Torrepadula-Patrick Kolb (SP7), Moritz Kranz-Thorsten Jung-Nico Menzel (CUP3), Christian Kohlhaas-Stephan Köhler (SP8), Thomas Kiefer-Andreas Patzelt-Daniel Schellhaas (AT(-G)), Marcel Hoppe-Moritz Kranz-Alexander Mies (CUP2), Yannick Fübrich-David Griessner (CUP5), Georg Griesemann-Florian Bodin (CUPX), Stephan Epp-Gerrit Holthaus-Michael Bohrer (H2), Der Bommel-Karl Pflanz-Ersin Yücesan (H4), Heiko Eichenberg-Erik Johansson (SP10), Jürgen Nett-Joachim Nett-Bradley Philpot (SP2T), Tim Schrick-Lucian Gavris (SP3), Hermann Bock-Jürgen Nett (SP3T), Mathias Hüttenrauch-Michael Czybora-Patrick Huisman (SP6), Mustafa-Mehmet Kaya-Yannick Mettler (SP8T), Michael Heimrich-Arno Klasen (SP9 Am), Matthias Wasel-Frederic Yerly-Roland Schmid (TCR), Reiner Thomas-Manfred Schmitz (V2), Philipp Leisen-Danny Brink-Christopher Mies (V4), Norbert Fischer-Daniel Zils-Oskar Sandberg (V5), Alexander Akimenkov-Ronny Lethmate-Vasilij Selivanov (V6), Marcel Manheller-Carsten Knechtges (VT2) a Ralf Zensen-Fabian Peitzmeier-Christian Büllesbach-Andreas Schettler (VT3).

Další závod letošní sezony je na programu 12. října. Půjde již o její předposlední klání.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0