Koller zakončil letošní sezonu X-Bow Battle vítězně

Koller zakončil letošní sezonu X-Bow Battle vítězně

Josefu Kollerovi se během uplynulého víkendu podařilo na Hungaroringu úspěšně zakončit letošní ročník X-Bow Battle. Ve dvojici maďarských závodů tříd

Kollera čeká na Hungaroringu finále X-Bow Battle
Konečné pořadí X-Bow Battle: Koller třetí v Elite, RTR Projects druzí v Endurance
Víkend v motorsportu: X-Bow Battle v Brně nebo česká stopa v Německu a Maďarsku

Josefu Kollerovi se během uplynulého víkendu podařilo na Hungaroringu úspěšně zakončit letošní ročník X-Bow Battle. Ve dvojici maďarských závodů třídy Elite totiž vybojoval třetí příčku a vítězství.

Podnikem na Hungaroringu vyvrcholila během uplynulého víkendu letošní sezona šampionátu X-Bow Battle. Ani během finálového klání nechyběl ve startovní listině třídy Elite Josef Koller, v jehož podání navíc proběhlo rozloučení se sezonou velice úspěšným způsobem.

Spokojenost mohla v táboře českého závodníka panovat již po sobotním závodě, do něhož se kvalifikoval na 5. místě celkově a na 3. pozici ve třídě Elite.

Úvodní kola závodu pak sice z důvodu mokrého povrchu trati proběhla za zpomalovacím vozem, i přesto se ale Josefovi podařilo povyskočit na 4. místo v absolutním pořadí a zároveň na druhé ve své kategorii. Do závodu totiž vůbec nenastoupil Holger Baumgartner, který měl původně startovat ze 3. místa celkově a zároveň a jako druhý z Elite.

Po vyhlášení závodního režimu ovšem toto umístění nevydrželo v Kollerově držení příliš dlouho. Šestnáct minut před cílem jej totiž předjel Georg Silbermayr a odsunul jej tak nejen na celkové 5. místo, ale zároveň na 3. pozici třídy Elite.

O tři minuty později se ale Josef dokázal na své původní umístění jak ve své kategorii, tak v celkovém pořadí vrátit. Polem se totiž postupně propadal vítěz kvalifikace Bob Bau a pokořit se jej podařilo mimo jiné i českému jezdci.

Na tomto místě ale Koller až do cíle nevydržel. V závěrečné desetiminutovce se přes něj totiž přehnali Önder Erdem, Uwe Schmidt a také Tassilo Von Bayern, po čemž byl Koller odsunut na 7. místo absolutně a zároveň také na 3. pozici ve třídě Elite. Zde se umístil za již zmíněným Schmidtem a vítězným Georgem Silbermayrem.

kompletní výsledky prvního závodu ve třídě Elite

V neděli ale Koller mohl být ještě šťastnější. Po startu ze 2. příčky celkově a z pole position v rámci hodnocení Elite totiž udržel tyto pozice i v závodě a rozloučil se tak s končící sezonou vítězstvím. Sobotní vítěz této kategorie Georg Silbermayr se musel ve druhém závodě spokojit s druhou příčkou a Uwe Schmidt tentokrát obsadil třetí místo.

kompletní výsledky druhého závodu ve třídě Elite

Co se týče celkového vítězství, v sobotu se radoval Reinhard Kofler a v neděli Thomas Westarp. Rookies Challenge patřila v úvodní jízdě Marcelu Marchewiczovi a ve druhém závodě Csabovi Walterovi.

Ostudu rozhodně neudělalo ani zpestření startovní listiny, kterým byl motocyklový závodník Mika Kallio. Fin totiž dojel v sobotu v rámci Rookies Challenge jako druhý a o den později se umístil jen těsně pod pódiem na 4. místě.

kompletní výsledky prvního závodu ve třídě GT4

kompletní výsledky druhého závodu ve třídě GT4

kompletní výsledky prvního závodu v Rookies Challenge

kompletní výsledky druhého závodu v Rookies Challenge

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0