König se vrací na místo své premiéry. Před závody se šel odreagovat na jetsurf

Oliver König má před sebou předposlední pokus na zisk bodů v letošní sezoně MS superbiků. Tentokrát čekají na jezdce stáje Orelac závody v indonéské Mandalice. Právě na této trati si loni zazávodil ve světovém superbikovém šampionátu vůbec poprvé.

König loni v Indonésii dostal šanci od stáje Pedercini. Do třídy Superbike přeskočil rovnou z mistrovství světa kategorie Supersport 300. Vstup do prvního závodu víkendu, který se konal na zčásti mokré trati, pro něj tehdy nebyl vůbec špatný. Během prvního kola se totiž posunul na bodovanou 14. příčku. Ve druhém kole ale havaroval a do druhého závodu víkendu už kvůli drobnému zranění hlavy nemohl nastoupit.

Ačkoli Königova premiéra skončila loni předčasně, vzpomíná na ni český jezdec rád. Současně ale doufá, že letos zde už dopadne lépe.

„Rád na to vzpomínám, dívám se na fotky z té doby. Myslím si, že to bude trochu snadnější, protože z tratě mám nějaké zkušenosti. Mým cílem je se přiblížit k bodům,“ říká před víkendem pražský rodák, který letos nejlépe dosáhl na dvě 16. místa před domácími diváky v Mostě.

Zlepšení od Königa očekává i jeho manažer Miloš Čihák: „Indonésie je jediný závod, který na superbiku už Oliver absolvoval. Trať mu vyhovovala. Moje představa je, že zase zrychlí. Kdyby ukrojil dalších pět vteřin (ze ztráty na vítěze – pozn. red.), byla by to bomba,“ podělil se Čihák se svou představou.

Víkend by ovšem mohlo zkomplikovat počasí. Momentálně totiž v Indonésii panuje období přívalových dešťů. König přiznává, že by byl raději, kdyby se jelo na suchu.

„Byl bych moc rád, aby se vše odjelo na suchu, ale asi to jen tak možné nebude,“ obává se.

Počasí komplikovalo závodní víkend v Mandalice už loni, kdy zde MS superbiků závodilo vůbec poprvé. Sobotní program totiž musel být kvůli silnému dešti kompletně zrušen a závodilo se tak pouze v neděli. Namísto tří jízd se navíc odjely pouze dvě, neboť musel být zrušen superpole závod.

Relax na jetsurfu

Do Indonésie König dorazil o den dříve než jeho tým. Chtěl si totiž zvyknout na časový posun. V dějišti závodu je totiž o sedm hodin více než u nás v Česku.

Svůj dřívější příjezd do Indonésie využil König k tomu, aby se vydal k moři a zasurfoval si na jetsurfu. Spolu si s ním si zajezdil i jezdec česko-japonské stáje MIE Racing Honda Leandro Mercado.

„Moc jsem si to užil, bavilo mě to. I když je to celkem hodně rychlé, k tréninku to nevyužívám. Je to hlavně zábava, relax,“ říká König.

Kvůli časovému posunu si bude muset český fanoušek přivstat, aby mohl závody v Mandalice sledovat. Zatímco první závod odstartuje v sobotu už v 6:30, v neděli se pojedou superpole závod a druhá jízda již od 3:30, respektive 6:30 hodin.

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.