S jídlem roste chuť. König chce na Phillip Islandu další body, rozhodne se zde o jeho budoucnosti

Zopakovat úspěch z Indonésie. Takový je cíl Olivera Königa pro poslední letošní podnik MS supebiků na Phillip Islandu. Tam jezdec stáje Orelacu přijíždí jen týden poté, co získal svůj premiérový bod v šampionátu. V Austrálii se rovněž rozhodně o Königově budoucnosti.

"Rád bych v Austrálii přidal další bod a posunul se pořadím," netají se König, který po indonéském víkendu přijímal gratulace. "Až mě to samotného opravdu překvapilo, ohlasy byly pozitivní. I když šlo vlastně jen o jeden bod, tak to hodně lidem udělalo radost. Děkuji všem, co mi napsali a podpořili. Moc si toho vážím," říká.

Na Phillip Islandu pojede König vůbec poprvé ve svém životě. V Austrálii nikdy nestartoval ani v nižších kategoriích.

"O trati toho moc nevím, ale moc se tam těším. Doufám, že mi bude vyhovovat, má rychlý profil," dodává.

Königův manažer Miloš Čihák upozorňuje, že velkou výzvou bude na Phillip Islandu silný vítr: "Ukrutně tady fouká, což bude dělat problémy zejména na cílové rovince. Tam se dosahuje rychlosti kolem 300 km/h. Nebude to nic jednoduchého při takových poryvech větru. Uvidíme. Přáli bychom si, aby zopakoval výkony v Indonésii," říká.

Jednání o budoucnosti

Stále není jasné, zdali bude König v MS superbiků pokračovat i příští rok. Právě v Austrálii budou probíhat jednání mezi ním a Orelacem, která definitivně rozhodnou o tom, jestli s týmem zůstane.

"Po víkendu by mělo být jasno," věří Čihák.

Nyní už má König za sebou první dva volné tréninky. V nich opět nebyl jenom do počtu. V obou totiž obsadil z celkových 22 účastníků 19. pozici. Českému jezdci v těchto výsledcích pomohly i rady od šestinásobného šampiona Jonathana Rey.

"Dostal jsem od něj nějaké rady. A více lidí mi poradilo. Je to rychlá a krásná trať. Jen klokany jsem ještě neviděl," dodává.

Stejně jako Indonésie se i na Phillip Islandu bude závodit v ranních hodinách našeho času. V sobotu budou na programu třetí volný trénink (0:50), superpole (3:10) a první závod (6:00). V neděli budou následovat warm-up (0:30), superpole závod (3:00) a druhý závod (6:00).

 

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.