Už je potřeba bodovat, ví König před Argentinou. Vydá se ale do neznáma

Je nejvyšší čas získat body. To si moc dobře uvědomuje Oliver König před desátým podnikem letošního ročníku MS superbiků v argentinském San Juanu. Během víkendu si bude ovšem muset zvykat na novou trať.

„Už není kam uhnout, musím prostě ukázat progres. A nejlépe vyjet svůj první bod. To už by bylo fakt potřeba,“ říká König před začátkem víkendu ke svým cílům.

Okruh San Juan Villicum je součástí kalendáře světového šampionátu superbiků od roku 2018. Nikdy zde ale vrcholnou kategorii nedoprovázela třída Supersport 200. To znamená, že Königovy zkušenosti s touto tratí jsou nulové. Jezdec stáje Orelac tak půjde do prvních víkendových jízd pouze s omezenými znalostmi okruhu.

„Koukal jsem na onboardy a najížděl trať na Playstationu u Filipa Feigla. Pomáhá mi to pro úvodní představu okruhu,“ přibližuje svou přípravu.

Se svým kamarádem Filipem Feiglem, který letos účinkoval v německém seriálu IDM, se ale připravoval i jiným způsobem. Díky tomu hodil König za hlavu své nevydařené vystoupení při předchozím podniku v portugalském Algarve, kde jezdil osamoceně na chvostu.

„Zajezdili jsme si v Milovicích na trati, o které nikdo moc neví. Byl to parádní relax, to jsem přesně potřeboval,“ oceňuje motokrosový trénink.

Na argentinský závodní víkend se König připravoval nejenom fyzicky, ale také po psychické stránce. Mimo jiné odmítl i účast při posledním podniku českého mistrovství ve flat tracku, jehož dějištěm byla Königova oblíbená pražská Markéta.

„Bylo to mé rozhodnutí. Chtěl jsem si odpočinout od závodního tlaku, který mám také sám na sebe. Potřeboval jsem si odpočinout,“ dodává.

Vzhledem k časovému posunu se argentinské jízdy uskuteční z pohledu českého diváka až v odpoledních, potažmo večerních hodinách. Zatímco první trénink začne v 15:30 hodin, druhý ve 20:00. V sobotu budou na programu třetí trénink (15:00), superpole (16:25) a první závod (20:00). V neděli se víkend uzavře warm-upem (15:00), superpole závodem (17:00) a druhou jízdou (20:00).

Foto: Orelac

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.