Kornfeil bude závodit v MotoE

Kornfeil bude závodit v MotoE

Jakub Kornfeil letos absolvuje kompletní sezonu MotoE. Bude hájit barvy stáje WithU Motorsport, kde nahradí Bradleyho Smithe.

Kornfeil na pódiu!
Jakub Kornfeil: Jedno to vyjde, jednou ne
Jakub Kornfeil v Le Mans

V období 2009-2019 jsme mohli Jakuba Kornfeila vídat v Mistrovství světa silničních motocyklů jako účastníka kategorie do 125 ccm, potažmo Moto3. V nejslabší kubatuře měl původně účinkovat také letos, a to v barvách stáje BOE Skull Rider Mugen Race. V lednu se ale kyjovský rodák překvapivě rozhodl pověsit závodnickou přilbu na hřebík.

Kornfeil nečekaně ukončil kariéru

Tam ale nezůstala dlouho. Během tohoto týdne totiž bylo oznámeno, že se v barvách stáje WithU Motorsport představí v kompletní sezoně elektrické kategorie MotoE. Na jediném motocyklu malajsijské ekipy, která patří pod SIC Racing Team, kde Kornfeil závodil již v letech 2015 a 2016,  nahradí Bradleyho Smithe.

„Nevím, jak popsat, co momentálně cítím. Chci poděkovat týmu WithU Motorsport za příležitost, kterou mi dávají. Abych byl upřímný, v tuto chvíli jsem to neočekával. S některými členy týmu jsem spolupracoval již v minulosti. Jsem opravdu nadšený, že se s nimi znovu setkám a budu součástí takové velké rodiny se skvělými jezdci ve všech třídách. Jsem na tuto novou výzvu připraven a dám do toho vše,“ uvedl Kornfeil po pondělním oznámení.

„Kubajz“, jak se mu přezdívá, rozhodně bude mít na co navazovat. Jeho předchůdce Smith totiž v loňské sezoně, která byla pro MotoE premiérovou, nestačil pouze na šampiona Mattea Ferrariho a získal titul vicemistra.

S týmem měl Brit nejdříve pokračovat i letos. Přijal ale nabídku továrního týmu Aprilie a v MotoGP nahradí Andreu Iannoneho, který byl na osmnáct měsíců suspendován kvůli pozitivnímu testu na doping při loňské Velké ceně Malajsie. Zatím byl Smith potvrzen pouze pro úvodní dva závody, očekává se však, že by měl za italskou značku odjet celou sezonu. Vše také bude záležet na výsledku Iannoneho odvolání k Mezinárodní sportovní arbitráži.

Letošní sezona MotoE sestává celkem ze sedmi závodů. První dva se uskuteční v Jerezu. Zde se nejprve pojede 19. července v rámci VC Španělska a o týden později (26. července) bude na programu VC Andalusie. Následovat budou tři závody v Misanu. Na italském okruhu se startovní pole představí nejprve 13. září a poté ještě o týden později, kdy se ve dnech 19. a 20. září uskuteční hned dvě bitvy. Závěrečná dvě klání bude poté hostit francouzské Le Mans (10.-11. října).

titulní fotografie: MotoGP

 

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 1 month ago

    Snad se mu tam podaří konečně vyhrát.

  • DISQUS: 0