Kornfeilovi přinesla sobota čtyři body

Kornfeilovi přinesla sobota čtyři body

Jakubu Kornfeilovi se v úvodním víkendovém závodě MotoE v rámci Velké ceny Emilia Romagna v Misanu podařilo bodovat. Dojel jako dvanáctý.

Totální doraz
Kornfeilova stíhačka pro pár bodů
Jakaub Kornfeil v Argentině jedenáctý

Kromě kategorií MotoGP, Moto2 a Moto3 můžeme během tohoto víkendu vidět v akci na okruhu v Misanu rovněž MotoE. Elektrická třída má na programu hned dva závody. První z nich se uskutečnil v sobotu odpoledne. A český závodník Jakub Kornfeil po jeho skončení smutnit nemusel.

Po dvojici pátečních volných tréninků a sobotním E-Pole to ovšem s kyjovským rodákem zrovna růžově nevypadalo. Ve všech zmíněných případech byl totiž nejpomalejší ze všech a obsadil poslední 18. příčku.

 

V úvodním víkendovém klání jsme ale byli svědky hned několika pádů. Na zemi postupně skončili Lukas Tulovic, Mike Di Meglio, po vzájemné kolizi rovněž Eric Granado s Xavierem Simeonem a nakonec také Alex De Angelis. A aby toho nebylo málo, problémy potkaly i Nikiho Tuuliho. Fin uspěchal start a za tento prohřešek obdržel dvojitou penalizaci průjezdu dlouhého kola.

To všechno hrálo do karet právě Kornfeilovi. Ten nakonec projel cílem jako dvanáctý a obohatil tak své konto o čtyři body. Pro bývalého závodníka Moto3 se jednalo o druhý bodovaný výsledek v letošní sezoně. Toho prvního dosáhl na konci července v Jerezu v rámci Velké ceny Andalusie. Tehdy dojel také na dvanáctém místě. Dvanáctá pozice bude Kornfeilovi patřit také na startu nedělního závodu. Na jeho roštu se totiž jezdci seřadí podle výsledků sobotní jízdy.

“Jsem velice šťastný, že jsem v prvním závodě v Misanu získal body. Zítra budeme (startovat – pozn. red.) před spoustou předních jezdců této kategorie. Pokusím se jich tedy v úvodních kolech držet. Budu se snažit, aby rozestup mezi vítězem a mnou nepřekročil deset sekund,” uvedl jezdec týmu WithU Motorsport po sobotním klání.

Nedělní závod startuje v 10:05.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Dominique Aegerter (Švýcarsko, Dynavolt Intact GP, Energica), 2. Jordi Torres (Španělsko, Pons Racing 40, Energica) +0,103, 3. Matteo Ferrari (Itálie, TRENTINO Gresini MotoE, Energica) +0,075 (Ferrari byl potrestán odsunem o jedno místo)… 12. Jakub Kornfeil (Česká republika, WithU Motorsport, Energica) +16,973.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Dominique Aegerter (Švýcarsko, Dynavolt Intact GP, Energica) 82 bodů, 2. Jordi Torres (Španělsko, Pons Racing 40, Energica) 63 bodů, 3. Matteo Ferrari (Itálie, TRENTINO Gresini MotoE, Energica) 61 bodů… 18. Jakub Kornfeil (Česká republika, WithU Motorsport, Energica) 8 bodů.

Titulní fotografie: WithU Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0