Kornfeilovy třetí body v řadě

Jakub Kornfeil si v úvodním víkendovém závodě MotoE v Le Mans připsal třetí bodovaný výsledek v řadě. Cílem projel na třináctém místě.

Kornfeilovi se ve Španělsku zatím moc nedaří
Trápení Jakuba Kornfeila končí
Jakub Kornfeil v kvalifikaci dvacátý

V Le Mans můžeme tento víkend v rámci podniku Mistrovství světa silničních motocyklů vidět kromě kategorií MotoGP, Moto2 a Moto3 také MotoE. Elektrická třída zde má na programu závěrečné dva závody letošní sezony.

První z nich se odjel v sobotu. A český závodník Jakub Kornfeil z něj neodcházel s prázdnou. Podařilo se mu totiž umístit v bodované patnáctce.

Na startovním roštu patřilo rodákovi z Kyjova šestnácté místo. To si zajistil časem 1:47,356 v EPole, které se uskutečnilo dopoledne. Za Kornfeilem zde skončili Alex de Angelis a Mattia Casadei, kteří při svých pokusech upadli a nezajeli tak žádný čas.

V závodě se ale Kornfeilovi podařilo polepšit si o tři místa. Z první nebodované šestnácté pozice postoupil na třináctou příčku. Na jeho výsledku nezměnila nic ani třísekundová penalizace za zkrácení trati ve čtvrté zatáčce. Připsal si tak již třetí bodované umístění za sebou.

Kornfeilovi během závodu, který byl krátce po startu přerušen červenými vlajkami kvůli havárii již zmíněného Mattii Casadeie, pomohli mimo jiné i potíže soupeřů. Pár okamžiků po restartu totiž havarovali Xavier Simeon, Niccoló Canepa, Matteo Ferrari a Dominique Aegerter. Zatímco pro Simeona, Canepu a Ferrariho tím závod skončil, Aegerter byl schopen pokračovat. Skončil ale jako poslední čtrnáctý.

„Znovu jsme dojeli na bodech, ačkoli byl pro nás dnešek obtížný. Úvodní část závodu byla dobrá a navzdory tomu, že jsem se musel v prvním kole vyhýbat havárii, snižoval jsem ztrátu na jezdce vepředu. Pro zítřek se pokusíme zanalyzovat, co se stalo a najít řešení. Bude to poslední závod v sezoně 2020. Chci si ho užít a uzavřít rok dobrým výsledkem,“ uvedl Kornfeil po sobotním klání.

Na startovním roštu závěrečného závodu letošní sezony se jezdci seřadí podle výsledků dnešní bitvy. Kornfeil tedy začne ze 13. místa.

Výsledky sobotního závodu: 1. Jordi Torres (Španělsko, Pons Racing 40), 2. Mike di Meglio (Francie, EG 0,0 Marc VDS) +0,116, 3. Niki Tuuli (Finsko, Avant Ajo MotoE) +0,557… 13. Jakub Kornfeil (Česká republika, WithU Motorsport) +23,207.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jordi Torres (Španělsko, Pons Racing 40) 104 bodů, 2. Matteo Ferrari (Itálie, TRENTINO Gresini MotoE) 86 bodů, 3. Dominique Aegerter (Švýcarsko, Dynavolt Intact GP) 84 bodů… 18. Jakub Kornfeil (Česká republika, WithU Motorsport) 14 bodů.

Úvodní foto: WithU Motorsport MotoE Team