TCR Italy v Misanu: Kouřil vyrazí do druhého závodu první

Kvalifikace na druhý podnik letošní sezony TCR Italy v Misanu skončila pro Dušana Kouřila osmou příčkou. To mimo jiné znamená, že do druhé víkendové jízdy vyrazí z pole position.

Na okruhu v Misanu pokračuje tento víkend druhým podnikem letošní sezona šampionátu TCR Italy. V akci opět uvidíme českého závodníka Dušana Kouřila, který si premiéru v této sérii odbyl na přelomu dubna a května v Monze. Z víkendu si tehdy odvezl jeden bod za 15. pozici v první jízdě víkendu. V Misanu má ale po pátku nakročeno k mnohem úspěšnějšímu vystoupení.

Slibně si Kouřil vedl už ve volných trénincích. Zatímco v prvním zajel třetí nejrychlejší čas, ve druhém skončil pátý. V kvalifikaci, která byla na hodinu přerušena kvůli havárii Sandra Pelattiho, po níž se musely opravovat bariéry, obsadil Kouřil osmou příčku. Z této pozice odstartuje jezdec stáje K2 Engine do prvního závodu víkendu. Ve druhé jízdě ovšem dojde na startu k otočení nejlepší osmičky z kvalifikace a Kouřil tak začne jako první.

První závod víkendu se koná v sobotu od 13:45. Druhá jízda startuje v neděli v 9:40.

Výsledky kvalifikace: 1. Franco Girolami (Argentina, MM Motorsport, Honda Civic FK7 H70) 1:40,813, 2. Nicola Baldan (Itálie, Target Competition, Hyundai i30 N TCR) 1:41,567, 3. Antti Buri (Finsko, Target Competition, Hyundai i30 N TCR) 1:41,652… 8. Dušan Kouřil (Česká republika, K2 Engine, Hyundai i30 N TCR) 1:42,104.

Úvodní foto: TCR Italy

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.