Kouřil, Šafář, Reichert a Mareš se zúčastní FIA Motorsport Games

Kouřil, Šafář, Reichert a Mareš se zúčastní FIA Motorsport Games

V historicky prvním ročníku FIA Motorsport Games bude mít Česká republika hned čtyři zástupce - Dušana Kouřila Jr., Václava Šafáře, Michala Reicherta

Kouřil skončil v úvodním závodě na pátém místě
Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal
Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo

V historicky prvním ročníku FIA Motorsport Games bude mít Česká republika hned čtyři zástupce – Dušana Kouřila Jr., Václava Šafáře, Michala Reicherta a Filipa Mareše.

Během nadcházejícího víkendu se na okruhu v italské Vallelunze uskuteční historicky první ročník FIA Motorsport Games. Na této “motoristické olympiádě” změří závodníci síly hned v šesti disciplínách. Budou jimi GT, cestovní vozy, drifting, karting slalom, F4 a Digital Cup. Ve čtyřech z těchto kategorií budou navíc moci držet palce domácímu závodníkovi také čeští fanoušci.

První takový případ budou představovat cestovní vozy. Zde se totiž mezi dvacítkou účastníků objeví mimo jiné i jméno Dušana Kouřila Jr., kterému se podařilo v letošním ročníku ESET TCR vybojovat dvě prvenství a zároveň třetí místo v celkovém pořadí. Těchto úspěchů dosáhl za volantem vozu Hyundai i30 N TCR, do kterého usedne i na Apeninském poloostrově. Český jezdec změří síly například s hvězdami formátu Toma Coronela, Gillese Magnuse, Lucy Engstlera nebo hvězdy ETRC Norberta Kisse.

Dalším českým želízkem v ohni pak bude Václav Šafář ve F4. Ani před ním ale nestojí snadný úkol, neboť se mu postaví mimo jiné i někteří z účastníků letošní sezony italského nebo německého šampionátu této kategorie jako třeba Ido Cohen, Niklas Krütten, či William Alatalo.

Ani tím ale výčet českých účastníků nekončí. Díky Michalu Reichertovi totiž budeme upínat pozornost také k driftingu a česká vlajka se objeví i v Digital Cupu, kde bude červeno-modro-bílé barvy hájit Filip Mareš.

Stejnou měrou jako Češi ovšem budou ve Vallelunze zastoupeni také Slováci. I ti vyrukují do boje o medaile se čtyřčlennou delagací. Kvartetu jejich reprezentantů bude dominovat Maťo Homola v cestovních vozech. Účastníka letošního ročníku TCR Europe dále doplní János Onódi (drifting), Barbora Bauerová (karting slalom) a Dávid Nemček (Digital Cup).

časový harmonogram víkendu

startovní listiny

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0