Kouřil skončil v úvodním závodě na pátém místě

Kouřil skončil v úvodním závodě na pátém místě

Úvodní závod cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze skončil pro Dušana Kouřila Jr. pátým místem. Na FIA Motorsport Games ve Vallelu

Kouřil, Šafář, Reichert a Mareš se zúčastní FIA Motorsport Games
Je to výborný výsledek, říká Homola
Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo

Úvodní závod cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze skončil pro Dušana Kouřila Jr. pátým místem.

Na FIA Motorsport Games ve Vallelunze má Česká republika své zastoupení mimo jiné také v kategorii cestovních vozů. Zde totiž její barvy hájí Dušan Kouřil Jr., který startuje s vozem Hyundai i30 N TCR.

Pro třetího muže letošních sezon šampionátů ESET TCR a TCR Eastern Europe se jedná o premiérové představení na světové scéně. Kdo ale čekal, že během něj bude hrát pouze „druhé housle“, neměl správný odhad. První měření sil se světovou špičkou totiž pro Dušana rozhodně nedopadlo špatně.

Dobrý dojem zanechal již v úvodním boji o startovní pozice, v němž zaznamenal devátý nejrychlejší čas. Jelikož ovšem byli původní vítěz Luca Engstler se čtvrtým Jimem Ka Toem odsunuti na chvost startovního, vydělal Kouřil ještě dvě pozice a závod tak zahajoval ze sedmé příčky.

Pro Dušana Kouřila Jr. začínal první závod ze sedmé pozice.
foto: SRO/Kevin Pecks-1VIER

Úspěšné navíc byly v jeho podání i úvodní metry závodu. Během nich se mu totiž podařilo učinit další posun vpřed a cílem prvního kola projížděl na šestém místě.

Ani začátek závodu cestovních vozů se ovšem neobešel bez incidentů. Již po prvním kole totiž skončilo účinkování pro Salema Alnusifa z Kuvajtu a také pro Nora Kristiana Moeho Saetherena, jehož Alfa Romeo Giulietta Veloce TCR zůstala stát odstavena na závodní dráze. Povolán tedy byl zpomalovací vůz.

Po restartu si Dušan pohlídal své šesté místo. V pozdějším průběhu závodu ale získal ještě jednu pozici. Sedmnáctiletý mladík totiž využil zhruba 12 minut před cílem kontaktu mezi Gillesem Magnusem a Tomem Coronelem v boji o čtvrté místo, po kterém se Nizozemec propadl v pořadí.

Ani toto umístění ale Kouřila očividně plně neuspokojovalo a v závěru dotíral rovněž na čtvrtého Johna Filippiho. Francouzský závodník již ale byl na jeho síly a pod šachovnicovou vlajkou tak projel jako pátý.

Z vítězství se po startu z pole position radoval Klim Gavrilov z Ruska. Druhým místem rozjásal slovenské fanoušky Maťo Homola a díky třetí příčce Gillese Magnuse jsme mohli na stupních vítězů vidět i belgickou vlajku.

kompletní výsledky prvního závodu

Druhý závod víkendu je na programu v neděli od 13:20. Českého závodníka v něm ale tentokrát čeká o něco složitější úkol, neboť se do něj kvalifikoval až jako 13.

titulní fotografie: SRO/Kevin Pecks-1VIER

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0