Kouřil spojuje síly s Janík Motorsportem

Kouřil spojuje síly s Janík Motorsportem

Dušana Kouřila Jr. budeme letos vídat za volantem vozu Hyundai i30 N TCR stáje Janík Motorsport. Český závodník se zároveň bude moci spolehnout na podporu Autoklubu ČR a kromě kompletní sezony TCR Eastern Europe se ukáže i ve vybraných závodech TCR Europe.

Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal
Kouřil skončil v úvodním závodě na pátém místě
Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu

Loňská sezona byla pro Dušana Kouřila Jr. na scéně závodů TCR premiérovou. A při svém debutu se rozhodně neztratil, neboť se dvěma triumfy a ziskem 109 bodů obsadil v konečném pořadí TCR Eastern Europe třetí příčku za vítězným Milovanem Vesničem a stříbrným Jáchymem Galášem.

A o přední příčky bude sedmnáctiletý jezdec v této sérii usilovat také letos. Znovu usedne do vozu Hyundai i30 N TCR. Již ale nebude hájit barvy stáje K2 Engineering, ale týmu Janík Motorsport. Toto spojení se navíc bude moci spolehnout i na podporu Autoklubu České republiky a jeho ACCR Czech Talent Teamu.

„Jsem velice rád za příležitost být součástí týmu ACCR Czech Talent. Se speciálem TCR mám možnost předvést své schopnosti v okruhových závodech cestovních vozů na mezinárodní scéně. Pro jezdce mého věku je nesmírně důležité cítit podporu a mít k dispozici zkušenosti ostřílených jezdců a velkého týmu, kteří mi můžou ukázat správnou cestu jak uspět na poli motorsportu. Čeká nás mnoho práce. Musím se hodně učit a věřím, že společně vynaložené úsilí nám přinese brzy dobré výsledky a mnoho získaných poznatků o tom, jak být s vozem Hyundai TCR rychlejší,“ uvedl Kouřil.

Na nový projekt se těší také šéf stáje Janík Motorsport Václav Janík: „Jsme rádi, že můžeme být u tohoto projektu. Česká republika má mnoho talentů, kterým je díky podpoře v samém začátku jejich jezdecké kariéry možné ukázat cestu k úspěchu. Autoklub ČR již tuto možnost poskytl v tom nejlepším světle při spolupráci s Filipem Marešem v rallye, kterou Filip loni korunoval titulem juniorského mistra Evropy. My od letošní sezony dostáváme od Autoklubu ČR stejnou možnost. Se šikovným Dušanem Kouřilem, jenž byl vybrán do role reprezentanta tohoto projektu, budeme chtít navázat na úspěšnou dráhu týmu ACCR Czech Talent, kterou vytyčil Filip Mareš.“

Nebude to ale pouze TCR Eastern Europe, kde se Dušan Kouřil Jr. v barvách Janík Motorsportu představí. Rovněž bychom jej totiž měli spatřit ve vybraných podnicích TCR Europe. Autoklub ČR momentálně pracuje na upřesnění programu tohoto projektu.

titulní fotografie: Janík Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0