Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal

Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal

Dušanu Kouřilovi Jr. se ve druhém závodě cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze sobotní počin napodobit nepodařilo a cílem tentokrát p

Kouřil, Šafář, Reichert a Mareš se zúčastní FIA Motorsport Games
Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo
Je to výborný výsledek, říká Homola

Dušanu Kouřilovi Jr. se ve druhém závodě cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze sobotní počin napodobit nepodařilo a cílem tentokrát projel s jedním kolem ztráty na 15. místě.

V sobotním závodě udělal Dušan Kouřil Jr. českým fanouškům velkou radost, když při svém debutu na světové scéně obsadil skvělou pátou příčku. V neděli se již ale našemu reprezentantovi dařilo méně.

Že v Dušanově případě nebude nedělní klání snadné, naznačila již o den dříve druhá kvalifikace. V ní totiž zaznamenal až 13. čas. Na startovním roštu ale nakonec o jedno místo povyskočil, neboť odsun vzad potkal Salema Al Nusifa.

Další pozici navíc vydělal během zaváděcího kola. Již v něm totiž skončil po havárii závod pro Američana Masona Filippiho, který se svým incidentem postaral o prodloužení startovní procedury.

Štěstí ale Kouřila neopustilo ani v momentě, kdy se ve Vallelunze konečně začalo závodit. Třetí muž letošních sezon ESET TCR a TCR Eastern Europe se totiž posunul na devátou příčku.

Téměř ihned se ale objevily další komplikace, neboť ještě na cílové rovince totiž skončil po kolizi závod pro Enrica Betteru s Lucou Engstlerem a na trať musel zpomalovací vůz.

Pro Lucu Engstlera nedopadl první ročník “motoristické olympiády” nejšťastněji.
foto: SRO/Kevin Pecks-1VIER

K restartu došlo v době, kdy do vypršení časového limitu zbývalo 17 a půl minuty. Po něm se již Dušanovi bohužel začala lepit smůla na paty, neboť jej zanedlouho postihl po kontaktu s Jessicou Bäckman defekt pneumatiky. Kvůli tomuto poškození tak musel navštívit své mechaniky a na trať se vrátil až jako 16.

Ve zbývajícím průběhu závodu se ovšem nevzdal a i nadále předváděl závodnického ducha, když dokázal držet krok se závodníky jedoucími o kolo vpřed a některé z nich dokonce předjel. V pořadí se mu ale podařilo povyskočit pouze na 15. místo, které mu spadlo do klína poté, co v závěru havaroval Žen Dong Žang a způsobil tak druhý výjezd safety caru.

Jako první tentokrát projel pod šachovnicovým praporkem Gilles Magnus před sobotním vítězem Klimem Gavrilovem (2.) a Tomem Cornoelem (3.). Po součtu bodů z obou jízd se ale ze zisku zlaté medaile radoval Gavrilov. Magnus se musel spokojit se stříbrem a bronzový kov si odnesl k radosti slovenských fanoušků Maťo Homola, jenž ve druhém závodě doplnil sobotní druhou příčku pátým místem.

kompletní výsledky druhého závodu

titulní fotografie: SRO/Kevin Pecks-1VIER

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0