Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal

Kouřil v neděli na sobotní výkon nenavázal

Dušanu Kouřilovi Jr. se ve druhém závodě cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze sobotní počin napodobit nepodařilo a cílem tentokrát p

Kouřil skončil v úvodním závodě na pátém místě
Je to výborný výsledek, říká Homola
Pětice účastníků ESET V4 Cupu bojuje o Zlatý volant

Dušanu Kouřilovi Jr. se ve druhém závodě cestovních vozů na FIA Motorsport Games ve Vallelunze sobotní počin napodobit nepodařilo a cílem tentokrát projel s jedním kolem ztráty na 15. místě.

V sobotním závodě udělal Dušan Kouřil Jr. českým fanouškům velkou radost, když při svém debutu na světové scéně obsadil skvělou pátou příčku. V neděli se již ale našemu reprezentantovi dařilo méně.

Že v Dušanově případě nebude nedělní klání snadné, naznačila již o den dříve druhá kvalifikace. V ní totiž zaznamenal až 13. čas. Na startovním roštu ale nakonec o jedno místo povyskočil, neboť odsun vzad potkal Salema Al Nusifa.

Další pozici navíc vydělal během zaváděcího kola. Již v něm totiž skončil po havárii závod pro Američana Masona Filippiho, který se svým incidentem postaral o prodloužení startovní procedury.

Štěstí ale Kouřila neopustilo ani v momentě, kdy se ve Vallelunze konečně začalo závodit. Třetí muž letošních sezon ESET TCR a TCR Eastern Europe se totiž posunul na devátou příčku.

Téměř ihned se ale objevily další komplikace, neboť ještě na cílové rovince totiž skončil po kolizi závod pro Enrica Betteru s Lucou Engstlerem a na trať musel zpomalovací vůz.

Pro Lucu Engstlera nedopadl první ročník “motoristické olympiády” nejšťastněji.
foto: SRO/Kevin Pecks-1VIER

K restartu došlo v době, kdy do vypršení časového limitu zbývalo 17 a půl minuty. Po něm se již Dušanovi bohužel začala lepit smůla na paty, neboť jej zanedlouho postihl po kontaktu s Jessicou Bäckman defekt pneumatiky. Kvůli tomuto poškození tak musel navštívit své mechaniky a na trať se vrátil až jako 16.

Ve zbývajícím průběhu závodu se ovšem nevzdal a i nadále předváděl závodnického ducha, když dokázal držet krok se závodníky jedoucími o kolo vpřed a některé z nich dokonce předjel. V pořadí se mu ale podařilo povyskočit pouze na 15. místo, které mu spadlo do klína poté, co v závěru havaroval Žen Dong Žang a způsobil tak druhý výjezd safety caru.

Jako první tentokrát projel pod šachovnicovým praporkem Gilles Magnus před sobotním vítězem Klimem Gavrilovem (2.) a Tomem Cornoelem (3.). Po součtu bodů z obou jízd se ale ze zisku zlaté medaile radoval Gavrilov. Magnus se musel spokojit se stříbrem a bronzový kov si odnesl k radosti slovenských fanoušků Maťo Homola, jenž ve druhém závodě doplnil sobotní druhou příčku pátým místem.

kompletní výsledky druhého závodu

titulní fotografie: SRO/Kevin Pecks-1VIER

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: