Kouta v Le Mans sužovala smůla

Kouta v Le Mans sužovala smůla

Adamu Koutovi podnik Evropského motokárového šampionátu FIA třídy Superkart v Le Mans mnoho důvodů k radosti nenachystal. Během uplynulé

FIA Karting European Championship: Češi odjeli z Itálie s prázdnou
FIA Karting European Championship: Čepil v Kristianstadu nebodoval
Knoppa trápili v Le Mans technika i horečky

Adamu Koutovi podnik Evropského motokárového šampionátu FIA třídy Superkart v Le Mans mnoho důvodů k radosti nenachystal.

Během uplynulého víkendu se na okruhu v Le Mans uskutečnil jediný letošní podnik Evropského motokárového šampionátu FIA ve třídě Superkart. Komu fandit měli v trojici francouzských jízd také čeští fanoušci, neboť součástí startovní listiny byl mimo jiné i Adam Kout.

V tomto šampionátu se rodákovi z Brandýsa nad Labem podařilo v minulosti dosáhnout hned na několik úspěchů. Zatímco v letech 2015 a 2016 se radoval ze zisku titulu, ročníky 2014 a 2018 mu vynesly druhu příčku a v sezoně 2013 bral pro změnu pomyslný bronzový kov. Rok 2019 se ovšem mezi jeho nejvydařenější bohužel nenapsal.

Startovní pole čítalo v Le Mans celkem 33 závodníků.
foto: FIA Karting/KSP/MediaSuperkart

Zpočátku přitom Adamova situace nevypadala nikterak špatně. Pro start úvodního sobotního závodu si totiž v kvalifikaci vyjel čtvrtou příčku a z té se mu navíc ihned v úvodních metrech podařilo vyskočit až do čela.

Slibný začátek do zdárného konce ale bohužel nedotáhl. Nejprve se totiž v polovině propadl na třetí místo a později byl nucen kvůli poškozené pravé přední pneumatice odstoupit ze závodu úplně.

Tento výpadek mu ovšem nezničil pouze naděje na dobrý výsledek v úvodním klání víkendu, ale rovněž zkomplikoval jeho vyhlídky pro nedělní program. Do druhého závodu, během něhož panovaly zcela jiné povětrnostní podmínky než o den dříve a byl odjet na mokré trati, totiž zahajoval až z 28. pozice.

I navzdory startu ze zadních příček se mu ale v klání, jehož start proběhl kvůli stavu trati za zpomalovacím vozem, dařilo postupovat vpřed a již v šestém kole se ujal vedení.

Ani tentokrát z toho ale bohužel vítězství nebylo. V tomto případě z toho ale pro Kouta byl mnohem příznivější konec než v prvním závodě, neboť pod šachovnicovým praporkem projel jako třetí.

Po druhém víkendovém závodě bylo Adamu Koutovi umožněno stříkat šampaňským.
foto: FIA Karting/KSP/MediaSuperkart

Závěrečná víkendová jízda, která se znovu uskutečnila na mokré dráze a jejíž start se uskutečnil za safety carem, pro něj začínalo podle průběžných výsledků po prvních dvou závodech z 15. místa.

I zde se český jezdec prezentoval slušnou rychlostí, díky které figuroval v polovině závodu již na druhé příčce. Smůla mu ale opět nedovolila ukázat celý potenciál a stejně jako v úvodním závodě do cíle nedojel, nyní vinou potíží s převodovkou.

V celkovém pořadí, do něhož byly započítávány pouze dva nejlepší výsledky, se tak umístil až na 13. příčce. Z titulu se radoval Peter Elkmann, který ovládl úvodní dvě jízdy a závěrečné klání si tedy díky jistotě celkového vítězství mohl dovolit vynechat. Tím tak umožnil zažít chvíli slávy Liamu Morleymu, jenž celkové obsadil druhou příčku. Na třetí pozici se umístil Andreas Jost.

View this post on Instagram

Superkart: Elkmann becomes a legend : https://buff.ly/2Wnn925⠀ ⠀ The European Championship FIA Karting – Superkart was held in Le Mans on 26th – 27th October 2019 in a new format of three Races during a single Competition. It gave rise to splendid clashes despite conditions that were not always easy.⠀ ⠀ The large entry of 33 Drivers, the low number of retirements for mechanical reasons and above all three different track conditions during the three Races allowed many participants to distinguish themselves in different ways.⠀ ⠀ The Qualifying Practices saw good results for all the favourites without any real surprises. The ultimate favourite, Peter Elkmann (DEU – Anderson/VM) confirmed his status and dominated with 1'32''319, a new circuit record. He took Pole Position with a considerable lead of nearly five seconds. Liam Morley (GBR – Anderson/VM) and Emmanuel Vinuales (FRA – MS Kart/VM) competed for a front row spot. The double European Champion 2015/2016, Adam Kout (CZE – MS Kart/DEA) was far behind in the time trial, but he was still in the middle of adjusting his set-up. Very motivated, Andreas Jost (DEU – Anderson/VM) was nevertheless slightly disappointed, as he was one of the few to take advantage of the second session to improve his time, but only reached the third row along with Alexandre Sébastia (FRA – Anderson/DEA). […]⠀ ⠀ #cik #cikfia #fiakarting #fia #fiakartingchampionship #superkart #250 #lemans #lemansbugatti #kspreportages

A post shared by FIA Karting Championship (@fia.karting.championship) on

kompletní výsledky podniku

titulní fotografie: FIA Karting/KSP/MediaSuperkart

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0