Král okruhovým králem sezony 2019

Král okruhovým králem sezony 2019

Vítězem 43. ročníku ankety Zlatý volant se v kategorii závodů na okruzích stal Josef Král. Druhý skončil Adam Lacko a třetí pozici obsadil Filip Salaq

Buggyra si ze Slovenska odváží dvě pódia
Nedělní závody ETRC byly zrušeny
Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3

Vítězem 43. ročníku ankety Zlatý volant se v kategorii závodů na okruzích stal Josef Král. Druhý skončil Adam Lacko a třetí pozici obsadil Filip Salaquarda.

Ve čtvrtek 6. února proběhlo v pražském Cubex Centru vyhlašování výsledků 43. ročníku ankety Zlatý volant. Během slavnostního galavečera byli za své výkony v roce 2019 oceněni samozřejmě také nejlepší představitelé české okruhové scény.

V posledních třech letech to byl Adam Lacko, komu patřila kategorie Závody na okruzích. Nyní se ale rodák z Čeladné musel spokojit se druhým místem. Třetího muže minulého ročníku ETRC totiž pokořil Josef Král. Cenu pro vítěze v této anketě převzal jezdec stáje Scuderia Praha, se kterou loni vybojoval titul v evropském hodnocení šampionátu 24H Series, poprvé v životě. Na pódiu nezapomněl poděkovat ani svým parťákům v posádce pražské ekipy.

„Vytrvalostní závody v dnešní době není možné jezdit sám. Chtěl bych tedy poděkovat také svým týmovým kolegům Jiřímu Písaříkovi, Matteovi Malucellimu a celému zbytku týmu,“ uvedl rodák z Dvora Králové nad Labem.

Krále s Lackem doplnil v nejlepší trojici Filip Salaquarda, kterého jsme mohli během roku 2019 vídat v šampionátu ADAC GT Masters. Zde společně s Frankem Stipplerem reprezentoval barvy stáje svého otce Igora – ISR. Celkově obsadil česko-německý tandem 16. místo.

Co se týče ostatních okruhových kategorií, v motokárách byl nejúspěšnější Jakub Talaš. Dvacetiletý závodník porazil v hlasování, na kterém se kromě poroty složené z motoristických novinářů podílela prostřednictvím internetu také fanouškovská obec, mimo jiné i druhého Dominika Javůrka. Stalo se tak i přesto, že právě s ním prohrál loni boj o titul šampiona MMČR v kategorii KZ2. Třetí místo obsadil Adam Kowalski.

Zlatá řídítka pak putovala do rukou Filipa Salače. Za ním skončil na druhém místě jeho loňský týmový kolega u stáje Redox Prüstel GP v Moto3 Jakub Kornfeil a pomyslný bronz si odnesl účastník vytrvalostního šampionátu FIM EWC Karel Hanika.

View this post on Instagram

Ready for 🇲🇾🤪 #12

A post shared by Filip Salac® 🇨🇿 (@filipsalac12) on

S prázdnou ale neodcházel ani Tomáš Enge. Liberecký matador byl totiž uveden do Síně slávy. Vyznamenáni navíc byli i oba vzácní hosté galavečera – legenda závodů silničních motocyklů Giacomo Agostini a pilot stáje Haas ve formuli 1 Romain Grosjean. Zatímco patnáctinásobný mistr světa obdržel trofej Zlatých řídítek za celoživotní přínos motorsportu, Francouz si domů odvezl zase trofej Zlatého volantu pro osobnost světového motorsportu.

V ostatních hodnoceních pak zvítězili Lukáš Vojáček (Závody do vrchu), Petr Nikodém (Autokros a rallycross), Gabriela Novotná (Cena Elišky Junkové), Michal Šmídl (SimRace Trophy) a Martin Prokop (Rally a maratony), který se zároveň stal absolutním vítězem.

Cena Zlaté oko za nejlepší motoristickou fotografii připadla Martinu Kozákovi za snímek s názvem Dragster, motoristickou událostí roku byla vyhlášena Barum Czech Rally Zlín, sportovním autem roku Toyota GR Supra a sportovní motorkou roku zase KTM 790 Adventure X.

titulní fotografie: Zlatý volant

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0