Králem Macau GP se počtvrté stal Edoardo Mortara

Králem Macau GP se počtvrté stal Edoardo Mortara

Po sobotní hromadné nehodě v kvalifikačním závodě (psali jsme ZDE), se na start hlavního závodu postavilo čtrnáct aut. Z pole position startoval Edoar

Formule E v Mexico City: Ohlasy nejlepší trojice
DTM: Na Red Bull Ringu zvítězili jezdci Audi Mortara a Ekström
Mortara bere v Macau provizorní pole position

Po sobotní hromadné nehodě v kvalifikačním závodě (psali jsme ZDE), se na start hlavního závodu postavilo čtrnáct aut. Z pole position startoval Edoardo Mortara, který dokázal závod v ulicích v minulosti již třikrát vyhrát.

Podmínky na městském okruhu nebyly vůbec jednoduché, protože bylo po dešti a suchou stopu doplňovala vlhká místa. Start tak z bezpečnostních důvodů proběhl za safety carem. Po dvou kolech, kdy zavlály zelené vlajky, se vedení ujal bezpečně Edoardo Mortara. Na druhého Augusta Farfuse nevybíravě zaútočil Raffaele Marciello. Farfus vyvázl z kontaktu s utrženým víkem od kufru, Marciello musel odstoupit s dýmajícím Mercedesem. Na třetí místo se tak dostal Robin Frijns.

Drama se schylovalo o pátou pozici, kterou okupoval Darryl O´Young. Ten byl jasně pomalejší než jezdci, kteří v sobotu odstoupili a v úzkých uličkách Macau museli riskantním způsobem vymýšlet předjížděcí manévry na hongkongského jezdce. Ten nakonec havaroval a ze závodu museli odstoupit i další, kteří se mu nedokázali vyhnout. Smolný víkend prožil Lucas di Grassi, který byl v sobotním závodě vidět v hromadné havárii nejvíce, když byl jeho vůz vystrkán do vzduchu a v neděli chyboval a skončil ve svodidlech.

V polovině závodu tak na trati kroužilo už jen devět vozů. Bezpečně vpředu jel Mortara, na druhé místo se posunul Frijns (Farfus musel na opravu do boxů), třetí pozice patřila Maro Engelovi, který způsobil sobotní havárii. Tato trojce zajížděla na osychající trati jedno nejrychlejší kolo za druhým a do posledního kola najížděla v rozestupu jedné a půl vteřiny. Edoardo Mortara si zkušeně první pozici pohlídal a počtvrté se radoval z vítězství na specifické trati v Macau.

Výsledky závodu Macau GP 2017:

  1. Edoardo Mortara
  2. Robin Frijns
  3. Maro Engel
  4. Augusto Farfus
  5. Chaz Mostert
  6. Marco Wittmann

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0