Kubovský v Monze devátý a šestý

Kubovský v Monze devátý a šestý

Petr Kubovský dosáhl během čtvrtého podniku virtuálního šampionátu DTM Esports Classic Challenge v Monze dvou umístění mezi nejlepšími deseti. Zatímco v prvním závodě skončil devátý, ve druhé jízdě byl klasifikován jako šestý.

Audi představilo nový speciál RS5 DTM
DTM: Oschersleben si podmanili jezdci BMW
Mattias Ekström se v prosinci zúčastní Závodu šampionů

Italská Monza v neděli hostila předposlední čtvrté dějství virtuálního šampionátu DTM Esports Classic Challenge. Během tohoto měření sil si jezdci zazávodili s vozy ze sezony 2016.

A zajímavou podívanou představovalo klání v „chrámu rychlosti“ mimo jiné i pro české fanoušky. Jedním ze sedmi esportovců, kteří byli vybráni pro účast v tomto závodním víkendu náhodně ze stovky nejrychlejších předkvalifikantů, byl totiž Petr Kubovský. Po účasti Petra Daniela v Anderstorpu jsme tak mohli vidět v závodech tohoto seriálu druhého pilota z naší země.

Daniel v Anderstorpu dvakrát mezi nejlepšími deseti

Kubovský vsadil na Mercedes-AMG C63 DTM stáje HWA se startovním číslem 6, za jehož volant v roce 2016 usedal Robert Wickens. Kanaďan tehdy obsadil celkové čtvrté místo a na své konto si připsal mimo jiné i dva triumfy.

S výjimkou našeho jezdce se v akci ukázali také například dvojnásobní šampioni DTM Gary Paffett, který slavil v letech 2005 a 2018, s celkovým vítězem sezon 2017 a 2019 Reném Rastem. Kromě druhého zmíněného reprezentovali současné startovní pole německé série rovněž Lucas Auer, Robin Frijns, Timo Glock a Ferdinand Habsburg. Na roštu se však objevili například i bývalý pilot šampionátu Tom Blomqvist nebo jezdec ADAC GT Masters Kelvin van der Linde.

Pro start úvodního závodu víkendu si Kubovský vyjel v první kvalifikaci 12. místo. Z něj se ale brzy dokázal propracovat do nejlepší desítky a pod šachovnicovou vlajkou nakonec projel jako devátý.

I v boji o startovní pozice pro druhé klání víkendu se Petr umístil ve druhé desítce. Zajel totiž 11. čas. Během závodu se mu ale opět podařilo vystoupat ze své výchozí příčky vzhůru a tentokrát se mohl radovat ještě z lepšího výsledku než v úvodní bitvě. Cílem totiž projel na sedmém místě. Nakonec ale v konečných výsledcích figuroval ještě o něco výše, neboť po penalizaci šestého Robina Frijnse za nezpomalení po zkrácení dráhy převzal jeho pozici.

Závěrečný podnik seriálu je na programu v neděli 31. května. S jakými vozy a na jaké trati se pojede, zatím není známo. V tomto případě se představí hned 15 virtuálních jezdců. Ti budou tentokrát vylosováni ze sta pilotů, kteří v dosavadních čtyř předkvalifikacích nasbírali nejvíce bodů.

výsledky prvního závodu: 1. Tom Blomqvist (Velká Británie, BMW Team RBM, BMW M4 DTM), 2. Adam Pinczes (Maďarsko, Mercedes-AMG DTM Team ART, Mercedes-AMG C63 DTM) +0,081, 3. Kelvin van der Linde (Jihoafrická republika, Audi Sport Team ABT Sportsline, Audi RS5 DTM) +0,724… 9. Petr Kubovský (Česká republika, Mercedes-Benz DTM Team HWA, Mercedes-Benz C63 DTM) +11,853.

výsledky druhého závodu: 1, Kelvin van der Linde (Jihoafrická republika, Audi Sport Team ABT Sportsline, Audi RS5 DTM), 2. Ben Tuck (Velká Británie, BMW Team Schnitzer, BMW M4 DTM) +0,031, 3. Lucas Auer (Rakousko, BMW Team MTEK, BMW M4 DTM) +0,212, 6. Petr Kubovský (Česká republika, Mercedes-Benz DTM Team HWA, Mercedes-Benz C63 DTM) +4,772.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0