Kubovský zakončil virtuální šampionát DTM pódiem

Kubovský zakončil virtuální šampionát DTM pódiem

Petr Kubovský se rozloučil se šampionátem DTM Esports Classic Challenge pódiem. Druhý závod na okruhu Nürburgring Nordschleife pro něj totiž skončil třetím místem.

Kubovský v Monze devátý a šestý
Tomczyk bude týmový kolega Spenglera
Mercedes se pochlubil novou zbraní pro DTM

V neděli vyvrcholil virtuální šampionát DTM Esports Classic Challenge. Stalo se tak na legendárním okruhu Nürburgring Nordschleife. V tomto klání závodníci nejprve poměřili síly s vozy ze sezony 1992 a poté si to rozdali rovněž s auty z roku 2016.

A i tentokrát měla ve startovním poli zastoupení Česká republika. Jedním z patnácti náhodně vylosovaných virtuálních závodníků ze stovky, která v předchozích předkvalifikacích nasbírala nejvíce bodů, byl totiž Petr Kubovský. Ten si tak připsal start již ve druhém závodním víkendu této série poté, co si premiéru odbyl o týden dříve v italské Monze.

Kubovský v Monze devátý a šestý

Kvalifikace se uskutečnila na krátké verzi okruhu Nürburgring a jezdci v ní nastoupili s vozy ze sezony 2016. Kubovský obsadil šesté místo a z této pozice tak měl vyrážet i do obou závodů.

V úvodní jízdě účinkoval s vozem Mercedes 190E 2.5-16 Evo2 stáje AMG-Mercedes, se kterým během sezony 1992 závodil v DTM bývalý šampion formule 1 Keke Rosberg. Fin tehdy obsadil celkové páté místo a na své konto si připsal mimo jiné i jeden triumf.

Kubovský se s tímto autem během úvodního kola propadl a do druhého okruhu najížděl až jako devátý. Později se ale z této pozice dokázal propracovat nahoru a v konečných výsledcích nakonec obsadil sedmou příčku.

Úvodní závod víkendu skončil pro Petra Kubovského sedmým místem.

Pro druhý závod, kde virtuálně usedl do vozu Mercedes-AMG C63 DTM týmu HWA, za jehož volantem během roku 2016 účinkoval Robert Wickens, měl český závodník o něco lepší výchozí pozici. Díky absenci Sheldona van der Lindeho, který v kvalifikaci zajel pátý čas, totiž mohl na startu zaujmout jeho pozici.

A lépe mu v porovnání s první jízdou vyšel rovněž začátek závodu. Cílem úvodního okruhu projížděl na třetím místě. Během druhého kola dokonce na okamžik vzal průběžné stříbro Benu Tuckovi. Ještě ve zmíněném okruhu se ale britský jezdec vrátil před Kubovského zpět. Později se navíc náš reprezentant propadl i za Larse Brugmana a v té chvíli tak figuroval tak mimo stupně vítězů.

Přeci jen se ale mohl v cíli radovat z pódiového výsledku. V závěrečném kole totiž svému nizozemskému oponentovi vrátil předjetí zpět a cílem projel jako třetí jen těsně za druhým Tuckem, na kterého ve finální fázi nebezpečně dotíral. Ještě před touto dvojicí dorazil do cíle vítězný Bence Bánki ze Slovenska.

výsledky prvního závodu: 1. Lars Brugman (Nizozemsko, BMW M Team Schnitzer, BMW M3 Sport Evolution), 2. Ben Tuck (Velká Británie, Fina Motorsport, BMW M3 Sport Evolution) +2,089, 3. Bence Bánki (Slovensko, Irmscher Motorsport, Opel Omega 3000 24V Evo 500n) +8,585… 7. Petr Kubovský (Česká republika, AMG-Mercedes, Mercedes 190E 2.5-16 Evo2) +21,338.

výsledky druhého závodu: 1. Bence Bánki (Slovensko, Audi Sport Team Abt Sportsline, Audi RS5 DTM), 2. Ben Tuck (Velká Británie, BMW Team Schnitzer, BMW M4 DTM) +1,590, 3. Petr Kubovský (Česká republika, Mercedes-AMG DTM Team HWA, Mercedes-AMG C63 DTM) +1,695.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0