Kvalifikaci na první závod sezony ovládl Paffett

Kvalifikaci na první závod sezony ovládl Paffett

V kvalifikaci pro úvodní závod letošní sezony DTM ovládl Gary Paffett. Spolu s ním vyrazí z první řady Marco Wittmann. Třetí pozici obsadil Timo Glock

Monteiro v Marrakeši nenastoupí
Druhou kvalifikaci vyhrál Bjork, Homola vyrazí do druhé jízdy jako třetí
WTCR: Comtoyou Racing nasadí také dvě Cupry, prvním jezdcem bude Panis

V kvalifikaci pro úvodní závod letošní sezony DTM ovládl Gary Paffett. Spolu s ním vyrazí z první řady Marco Wittmann. Třetí pozici obsadil Timo Glock.

První kvalifikace letošní sezony se stala kořistí Garyho Paffetta. Šampion série z roku 2005 si pole position vysloužil časem 1:32,264. Pro britského závodníka půjde o první start z čela startovního roštu zhruba po roce a tři čtvrtě. Naposledy totiž odstartoval z pole position v srpnu roku 2016 do prvního závodu na okruhu Moscow Raceway.

V první řadě uvidíme na startovním roštu prvního závodu hned dva šampiony. Druhou pozici totiž v kvalifikaci obsadil Marco Wittmann. Dvojnásobný šampion z let 2014 a 2016 si připsal čas 1:32,463 a na pilota Mercedesu ztratil bezmála dvě desetiny sekundy.

Mezi trojici nejrychlejších se vešel ještě jeden vůz bavorské automobilky. Pilotoval jej Timo Glock. Čas bývalého pilota Formule 1 a vítěze čtyř závodů DTM měl hodnotu 1:32,468 a na druhé místo Marca Wittmanna mu scházelo pouhých pět tisícín sekundy.

Čtvrtou pozici obsadil v první kvalifikaci Lucas Auer s časem 1:32,484. Se svou první kvalifikací po návratu do DTM může být spokojen také šampion z roku 2015 Pascal Wehrlein. Bývalý pilot Manoru a Sauberu ve Formuli 1 zajel čas 1:32,484 a do prvního závodu sezony vyrazí z páté příčky.

Šestý skončil Augusto Farfus, následován sedmým Edoardem Mortarou a osmým Brune Spenglerem. S úvodní letošní kvalifikací rozhodně nemůže být spokojeno Audi. Nejleším jezdcem “čtyř spojených kruhů” totiž byl až devátý René Rast. Maximum obhájce titulu mělo hodnotu 1:31,780. Nejlepší desítku uzavřel nováček Joel Eriksson. Švédovi se kvalifikace povedla z trojice nových tváří nejlépe.

Jedenáctá příčka patřila Miku Rockenfellerovi, dvanáctá vítězi prvního volného tréninku Paulu Di Restovi, třináctá Danielu Juncadellovi, čtrnáctá Nicu Müllerovi, patnáctá dalšímu novicovi Philippu Engovi, šestnáctá Loicu Duvalovi a sedmnáctá Robinu Frijnsovi. Nizozemec byl z nováčků tím nejpomalejším.

Do svého posledního podniku DTM v kariéře nevstoupil příliš šťastně Mattias Ekström. Zkušený devětatřicetiletý Švéd se totiž do prvního závodu víkendu kvalifikoval na předposledním 18. místě. Další zkušený závodník Jamie Green skončil dokonce až za Ekströmem a na startu závodu tak bude osamoceně stát v poslední řadě na 19. pozici.

První závod letošní sezony DTM startuje ve 13:15.

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0