Lacko by pomoc Vršeckého, Koloce a Engeho přivítal

Lacko by pomoc Vršeckého, Koloce a Engeho přivítal

Adamu Lackovi se zamlouvá varianta, že by během testování před novou sezonou ETRC usedli za volant rovněž David Vršecký, Martin Koloc a Tomáš Enge.

Buggyra vybojovala v neděli další pódium
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Calvet zahájil virtuální ETRC pódiem

U Buggyry se připravují na novou sezonu ETRC. V najetí potřebných testovacích kilometrů ovšem stáji brání současná opatření týkající se koronavirové pandemie a roudnická ekipa tak musí čekat do doby, než dojde k jejich uvolnění.

Je ale možné, že ani poté neproběhnou její testy zcela podle původního plánu. Z tříčlenné jezdecké sestavy pro nadcházející ročník je totiž v Česku přítomna pouze Alliyah Kolocová. Zatímco Téo Calvet pobývá ve své rodné Francii, Adam Lacko se momentálně nachází ve Španělsku, kam se svou rodinou vyrazil ještě před zákazem cestování. Jak třetího muže loňského ročníku, tak jeho nového parťáka tedy bude po příletu do naší země čekat nejspíše karanténa, která by mohla jejich nasazení v testech ohrozit.

Tým již proto přemýšlí nad alternativním řešením a existuje možnost, že by během příprav na novou sezonou mohli s výjimkou Kolocové usednout za volant také její otec a zároveň šéf stáje Martin Koloc, David Vršecký nebo dokonce i Tomáš Enge. A Lackovi se taková varianta líbí.

„Podle původních plánů jsme měli chystat testování s Téem a Alliyah. Auta jsou laboratorně připravena, ale potřebujeme data z testování. Takže čekáme. Navíc nade mnou i nad Téem Calvetem se po příjezdu do Česka vznáší hrozba karantény. Při vší úctě k Alliyah, testování třech různých speciálů by asi nezvládla. David je jasný, navíc jako konstruktér ví, co od auta chtít. Martin Koloc sice přes dvacet let nezávodí, ale vždy, když se svezl, mělo to hlavu a patu. Tomáš Enge? Pokud pojede, budou mě hodně zajímat jeho časy. Kdysi jsem mu totiž slíbil, že ho na okruhu porazím,“ uvedl Lacko se smíchem.

Letošní ročník ETRC by měl po odsunu maďarského podniku z dubna na červen odstartovat o víkendu 23.-24. května v italském Misanu. Vzhledem k současné situaci v této zemi ale asi netřeba dodávat, že ani konání tohoto klání nelze považovat za jisté.

ETRC chce zachovat původní počet podniků

titulní fotografie: Buggyra Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0