Lacko byl v Mostě nejúspěšnějším českým pilotem

Lacko byl v Mostě nejúspěšnějším českým pilotem

Na autodromu v Mostě severočeský tým MKR Technology domácí fanoušky nezklamal. Nejúspěšnějším českým jezdcem sedmé zastávky evropského šampionátu závo

Carboniacupu se úvod sezóny vydařil
Mostecký autodrom má nového majitele, který chce investovat miliony eur
Ve vytrvalosti triumfovali otec a syn Konopkovi

Na autodromu v Mostě severočeský tým MKR Technology domácí fanoušky nezklamal. Nejúspěšnějším českým jezdcem sedmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů, který hostil právě domovský okruhu, se totiž stal pilot MKR Adam Lacko, který si ze čtveřice českých rodáků vedl nejlépe – získal nejen dvě stříbra, ale v součtu i nejvíce bodů. 

Černo-červené renaulty s Adamem Lackem a Markusem Bösigerem se už od úvodního dne postaraly o atraktivní průběh. Jeden z nejsledovanějších podniků sezóny si ale výborně rozjel především úřadující šampion Jochen Hahn, který po vyhraném sobotním super pole vyjížděl do hlavního závodu z první příčky, následně odrazil všechny útoky za ním jedoucího Antonia Albaceteho a radoval se z vítězství. Zmíněnou dvojici na pódium doprovodil třetí Markus Oestreich, který v závodě předjel Davida Vršeckého. Adam Lacko uzavřel nejlepší pětku, když kolega Markus Bösiger dojel v těsném závěsu hned za ním.

Diváky ze sedadel tradičně zvedal odpolední hendikep, který i tentokrát přinesl velké strkanice. Prakticky po první zatáčce skončily hned dva severočeské tahače. Po střetu s Vršeckým se zastavil truck Markuse Bösigera. Vršecký však následně s technickými problémy zajel do boxu. Naopak další dva severočeské speciály s Adamem Lackem a Frankiem Vojtíškem bojovaly o samotné čelo. Toho využil maďarský nováček Benedek Major. Teprve sedmnáctiletý jezdec si neohroženě jel stylem start-cíl pro vítězství. Za ním jel druhý Frankie Vojtíšek, kterého se dlouho snažil předjet právě Adam Lacko. To se mu sice povedlo, ale Major měl v té chvíli už značný odstup.  „Frankie byl všude a byl velký problém se před něj dostat. Naštěstí udělal chybu, které jsem využil, ale měl jsem na mále a jsem rád za to, jak to dopadlo. Frankie byl dlouho jako špunt, takže si Benedek mezitím vytvořil slušný náskok, který pak nebylo možné dojet,“ popsal stříbrnou jízdu Adam Lacko.

Nejlepší trio v hendikepu doplnil Antonio Albacete. Vojtíšek dostal třicetivteřinovou penalizaci, takže mu nakonec patřila desátá příčka. Po úvodním dnu tak jen Lacko měl důvod k radosti. „Je super, když při domácím podniku stojí český jezdec na stupních, takže mám velkou radost, že se nám to povedlo. Páté a druhé místo není tak špatné. Je důležité, že jsem dojel. Bohužel Markus tolik štěstí neměl,“ shrnul sobotní část mostecké zastávky Adam Lacko.

Nedělní díl se pro MKR Technology vyvíjel takřka totožně jako ten sobotní. Lacko znovu dojel pátý a stříbrný, čímž zpečetil roli bodově nejlepšího českého závodníka. Kolega Markus Bösiger bodoval šestý a sedmý. Absolutně nejlépe sedla česká trať Němci Jochenu Hahnovi, který si z víkendu odvážel třiapadesát bodů. Tím dosáhl letošního maxima ze všech jezdců. Německý pilot stejně jako v sobotu dokázal ovládnout hlavní závod také v neděli. Body za druhé místo bral Markus Oestreich a za třetí Antonio Albacete. Po penalizaci se totiž Maďar Kiss posunul z původně druhého místa na čtvrté. Právě Albaceteho dokázal velmi dlouho za svými zády držet Adam Lacko. Španěl se ale před rodáka z Čeladné dostal v posledním kole, takže Lackovi stejně jako v sobotním hlavním závodě patřila pátá příčka. Jeho stájový kolega Markus Bösiger bodoval hned za ním. Oba jezdci týmu MKR za sebe dokázali odsunout svého severočeského konkurenta Davida Vršeckého, za kterým přijel další krajan, nestárnoucí Frankie Vojtíšek.

Díky závěrečnému hendikepu diváci viděli jeden z nejkrásnějších závodů letošní sezóny. Bouralo se, předjíždělo, ale hlavně to jednu chvíli vypadalo, že se podaří český pódiový hattrick. Na čele dlouho jel Frankie Vojtíšek, za něj se dostal Vršecký a třetí jel Lacko. Sen se českému divákovi splnit nepovedlo, když závodnické peripetie odsunuly Vojtíška až na šestou pozici. „Je to škoda. Mohli jsme podruhé dosáhnout historického momentu. Dříve se to už povedlo Martinu Kolocovi s Frankiem a Standou Matějovským,“ podotkl Adam Lacko.

Za Vršeckého s Lackem se na třetí příčku nakonec dostal Albacete. Markus Bösiger tentokrát bodoval sedmý.

Lacko tak v Mostě získal dvě pátá a dvě stříbrná místa. „Možná kdyby v tom posledním závodě bylo více kol, byla by tu ještě šance na vítězství, ale David je truckový veterán, takže ví, jak si to pohlídat. I tak si myslím, že to pro české diváky a fanoušky musel být pěkný víkend,“ dodal s úsměvem Adam Lacko.

Po mostecké zastávce sice stále vede Španěl Albacete (298), ale na rozdíl sedmi bodů se na něj dotáhl Jochen Hahn (291). Třetí je Oestreich (233) před čtvrtým Vršeckým (209) a pátým Kissem (187). Adam Lacko (160) se drží na šesté pozici. Hned za ním je kolega Markus Bösiger (133). „V pondělí jsme po závodech na okruhu ještě testovali a po polovině odjetého kola Adamovi odešla převodovka. Stát se to o už v neděli, přišli bychom o velké množství radosti. Tím chci říci, že truckracing může být hodně nevyzpytatelný, takže i když nám je v celkovém ranku pódium vzdálené, nikdy o něj nepřestaneme bojovat. V Mostě se hlavně Adamovi dařilo a pro celý tým je každý úspěch povzbudivý a na domácí scéně se počítá dvojnásobně,“ uzavřel zastávku šéf stáje MKR Technology Mario Kress.

Truckery teď čeká takřka třítýdenní volno. V pořadí osmý podnik šampionátu přijde na řadu v belgickém Zolderu (21.-22. 9.).

 

PR / Patrik Pátek, MKR Technology

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0