Lacko se v Zolderu objevil dvakrát na pódiu

Lacko se v Zolderu objevil dvakrát na pódiu

Adam Lacko si během podniku ETRC v Zolderu dokázal připsat další dvojici umístění na stupních vítězů. Šestým podnikem pokračovala během minul

Lacko vybojoval před domácími fanoušky dvě pódia
Lacko zůstává třetím mužem šampionátu
Víkendový přehled: Tahače na Nürburgringu nebo formule v Itálii

Adam Lacko si během podniku ETRC v Zolderu dokázal připsat další dvojici umístění na stupních vítězů.

Šestým podnikem pokračovala během minulého víkendu letošní sezona ETRC. Po mosteckém klání se tentokrát šampionát představil v belgickém Zolderu.

Ani v provincii Limburk se česká stáj Buggyra rozhodně neztratila. Její jezdec Adam Lacko totiž dokázal během víkendu rozšířit sbírku svých pódiových umístění o další dva úspěchy.

První z nich zaznamenal hned v úvodním závodě. Pro něj si rodák z Čeladné vyjel v kvalifikaci třetí příčku a toto umístění se mu pak v prvním víkendovém klání podařilo udržet, když projel pod šachovnicovým praporkem za vítězným Jochenem Hahnem a druhým Antoniem Albacetem.

Tento výsledek znamenal pro mistra Evropy 2017 ve druhém závodě start ze 6. příčky. Během tohoto klání, které bylo přerušeno hned dvěma červenými vlajkami po kolizi Fabia Citignoly s Davidem Jenkinsem a po odstoupení Dominiqueho Orsiniho, se ale dokázal posunout alespoň o jednu pozici vpřed a cílem projel jako pátý. Z vítězství se v tomto případě radoval René Reinert. Druhá dojela jeho krajanka Stephanie Halm a na třetí pozici skončil Norbert Kiss.

Po sobotním bronzu z úvodního závodu se ale Lackovi podařilo vystoupit na pódium ještě jednou také v neděli. Stalo se tak ve třetí víkendové jízdě, která mu navíc vyšla ještě lépe než ta první. Tentokrát totiž ukořistil 2. příčku, která mu patřila i na startovním roštu. Další triumf mohl oslavovat Jochen Hahn a na pódium se podíval rovněž třetí Norbert Kiss.

V závěrečné belgické jízdě ale český závodník hezkou tečku za víkendem bohužel neudělal. Po startu totiž obdržel ránu zezadu právě od Kisse, po níž došlo na jeho tahači k poškození brzd a kvůli němu v boxech ze závodu odstoupil. Na nejvyšší stupeň vystoupil tentokrát Antonio Albacete, kterého na pódium doprovodili druhý André Kursim se třetím Reném Reinertem.

Zklamán nemusel být s víkendem ani druhý jezdec Buggyry Oly Janes. Britský závodník totiž ve čtveřici závodů obsadil 10., 10., 9. a 11. pozici, přičemž ve druhém klání slavil triumf v rámci Grammer Cupu.

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

kompletní výsledky třetího závodu

kompletní výsledky čtvrtého závodu

V průběžném pořadí šampionátu zůstává Adam Lacko i nadále třetí (178 bodů), když zaostává o pouhých devět bodů za druhým Antoniem Albacetem (187 bodů). V čele má i nadále neotřesitelnou pozici Jochen Hahn (272 bodů).

kompletní průběžné pořadí jezdců

Olymu Janesovi patří s 21 body 13. příčka. V Grammer Cupu se ovšem může i nadále těšit z vedoucí příčky (236 bodů) před druhým Jamiem Andersonem (208 bodů) a třetím Luisem Recuencem (207 bodů).

kompletní průběžné pořadí Grammer Cupu

Mezi stájemi zůstává Buggyra (281 bodů) třetí za vedoucím týmem Die Bullen von Iveco Magirus (467 bodů) a za druhou stájí Löwen Power (351 bodů).

kompletní průběžné pořadí týmů

Sezona pokračuje předposledním podnikem 27.-29. září v Le Mans.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0