Lacko v Jaramě zaznamenal dvě vítězství

Lacko v Jaramě zaznamenal dvě vítězství

Adam Lacko zažil tento víkend ve španělské Jaramě úspěšné vystoupení. Ovládl totiž oba závody série European Truck MasterDrivers.

Adam Lacko s VK50 získal v premiérové sezóně bronz
Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC
Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3

Okruh ve španělské Jaramě hostil během uplynulého víkendu podnik série European Truck MasterDrivers. Zastoupení v něm měla mimo jiné i Česká republika. Dělo se tak díky účasti týmu Buggyra Zero Mileage Racing, který nasadil své všechny tři letošní jezdce – Adama Lacka, Téa Calveta a Aliyyah Kolocovou. A na konci víkendu se v táboře roudnické ekipy rozhodně smutnit nemuselo.

Dobrá nálada mohla u členů týmu panovat již po kvalifikaci, která se stejně jako později oba víkendové závody uskutečnila v sobotu. Lacko s časem 1:57,268 zvítězil a zajistil si tak pro start prvního klání pole position. Tahač značky Freightliner české stáje ale do úvodní jízdy startoval i ze druhé pozice. Na ní totiž v kvalifikaci skončil Lackův parťák Calvet, jehož maximum mělo hodnotu 1:58,736. Francouz tedy za svým kolegou zaostal o 1,468 sekundy. Kolocová zajela čas 2:01,691 a obsadila pátou příčku.

A identické výsledky obsadili jezdci Buggyry také v prvním závodě víkendu. Lacko strávil neohroženě na čele celý závod a pod šachovnicovou vlajkou projel s náskokem téměř osmnácti sekund na Calveta. Francouz ovšem porazil jen o necelou půlsekundu třetího Antonia Albaceteho, který mu dal zabrat. Kolocová se sice po startu propadla na šestou příčku, v konečných výsledcích z toho ale nakonec byla pátá pozice.

View this post on Instagram

It was a good week-end for me in @circuito_jarama 🇪🇸. First time here, and a lot of improvements days by days. I really enjoyed to drive this week-end in Spain. P2 in the first race, in front of big guys 💪 Thanks everyone’s for supporting me ! And also a big thanks to @buggyra_racing for the super work this week-end ! 👏 See you in Hungary 🇭🇺 C’était un bon week-end pour moi à Jarama 🇪🇸Première fois sur le circuit, et des améliorations au fil des jours ! J’ai vraiment apprécié rouler ici en Espagne ! P2 dans la première course, avec de grands noms derrière moi ! 💪 Merci à tous pour le soutien durant les courses, et également un grand merci à Buggyra Racing pour le super boulot réalisé ce week-end ! 👏 Rendez-vous en Hongrie ! 🇭🇺

A post shared by Téo Calvet #20 (@teocalvet20) on

Před závěrečným víkendovým kláním ale čekal na českou stáj o něco těžší úkol. Na startovním roštu totiž došlo k otočení nejlepší devítky z kvalifikace. Nejlépe na tom tedy byla Kolocová, která startovala z páté příčky. Calvet začínal z osmého a Lacko z devátého místa.

I přes start zezadu se ale mistr Evropy z roku 2017 postavil na nejvyšší stupeň také v tomto případě. Českému jezdci se podařilo získat pozice již v postartovní mele. Jeho posun vpřed ovšem pokračoval i v dalších kolech a postupně se dostal až do vedení. Tam se udržel až do cíle a mohl slavit druhé prvenství víkendu.

Zatímco Lackovi postartovní tlačenice hrála do karet, Calvet se v ní propadl až na poslední místo. Z něj se ale zvládl odlepit a nakonec byl pod šachovnicovou vlajkou odmávnut jako čtvrtý. Pátá skončila Kolocová, a to i přesto, že ani ona neměla ideální vstup do závodu a po chybě v první zatáčce ztratila několik pozic.

Další vystoupení čeká na stáj Buggyra Zero Mileage Racing o víkendu 17.-18. října na maďarském Hungaroringu. Na programu bude druhý letošní podnik evropského šampionátu.

Výsledky prvního závodu: 1. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner Buggyra) 10 kol, 2. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner Buggyra) +17,884, 3. Antonio Albacete (Španělsko, TSport-Bernau, Man TGS) +18,337… 5. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner Buggyra) +43,712.

Výsledky druhého závodu: 1. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner Buggyra) 10 kol, 2. Luis Recuenco (Španělsko, Cuenca Motor 4×4, Man TGA) +4,113, 3. Antonio Albacete (Španělsko, TSport-Bernau, Man TGA) +4,487… 4. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner Buggyra) +8,175, 5. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner Buggyra) +40,173.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0