Ladniak přišel o čtvrtá místa z virtuálního Grobniku

Ladniak přišel o čtvrtá místa z virtuálního Grobniku

Szymon Ladniak přišel o čtvrté pozice, na které dosáhl v obou závodech TCR Eastern Europe Simracing na okruhu v chorvatském Grobniku. Polák byl penalizován za incidenty se soupeři.

Andrea Cola doufá, že bude o titul bojovat až do finálového závodu
Marcin Jedlinski proměnil start z pole-position ve vítězství
Třetí podnik ESET V4 Cup řádně zdramatizovaly rozmary počasí

V obou závodech virtuálního šampionátu TCR Eastern Europe Simracing na okruhu v Grobniku se Szymon Ladniak původně mohl radovat ze čtvrté příčky. O tato umístění ale nakonec přišel. Po skončení podniku se totiž udělovaly penalizace a jedním z potrestaných byl i Ladniak, který v obou jízdách obdržel penalizaci pětadvaceti sekund. Zatímco v prvním případě zavinil incident se svým týmovým kolegou Jáchymem Galášem a spadl na osmé místo, ve druhém způsobil kolizi s Tomášem Pekařem a putoval až na 11. příčku.

Podoba nejlepší pětice se tedy u obou chorvatských závodů dodatečně měnila a zatímco v první jízdě se umístili za vítězným Bartlomiejem Mireckim, druhým Bartoszem Groszekem a třetím Tomášem Koreným čtvrtá Gabriela Jílková s pátým Constantinem Kletzerem, ve druhém závodě skončili za nejlepší trojicí ve složení Bartosz Groszek (1.), Keijo Keke Platzer (2.) a Bartlomiej Mirecki (3.) čtvrtý Carol Wittke a pátý Tomáš Pekař.

Třetí podnik TCR Eastern Europe Simracing patřil Polákům

Na čele šampionátu se po třech podnicích nachází Bartosz Groszek (239 bodů) před druhým Balintem Hatvanim (135 bodů) a třetím Miklasem Bornem, který má na kontě stejně bodů jako Hatvani.

Šance na titul ale stále žijí také u čtvrtého Keija Kekeho Platzera (133 bodů), pátého Constantina Kletzera (128 bodů), šestého Tomáše Koreného (118 bodů), sedmého Tomáše Pekaře (96 bodů), osmého Szymona Ladniaka (85 bodů), devátého Bartlomieje Mireckého (80 bodů), desátého Petra Fulína (76 bodů) a u jedenácté Gabriely Jílkové (74 bodů).

Čtvrtý a zároveň předposlední podnik sezony se uskuteční v úterý 28. července. Pojede se na Slovakia Ringu.

titulní fotografie: TCR Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0