Lamborghini zvažuje vstup do prototypů

Lamborghini zvažuje vstup do prototypů

Nejnovějším zájemcem o vstup do světa závodních prototypů je Lamborghini. Italská značka údajně zvažuje své možnosti v nové generaci vozů, ať už jde

BMW po jediné sezóně odchází ze šampionátu WEC
FIA WEC: Nick Tandy bude startovat za tým KCMG
Sirotkin oficiálně členem týmu SMP Racing

Nejnovějším zájemcem o vstup do světa závodních prototypů je Lamborghini. Italská značka údajně zvažuje své možnosti v nové generaci vozů, ať už jde o hypervozy ve FIA WEC, nebo o prototypy DPi 2.0 v zámořské sérii IMSA.

Oficiálně italská automobilka zatím jen projevila zájem a zjišťuje podrobnosti. Zatímco v případě WEC si od FIA zjišťuje detaily ohledně finanční stránky věci, v rámci IMSA se zapojila do panelu, který chystá konkrétní pravidla a technické specifikace.

Jistotou je, že by se italské vozy na startovním roštu neobjevily dříve než v roce 2022. Navíc ve hře není ani tradiční tovární tým, ale po vzoru svého programu GT3 chce Lamborghini navázat úzkou spolupráci s některým ze soukromých týmů.

Důležitou otázkou jsou samozřejmě peníze, kde IMSA samozřejmě slibuje mnohem levnější program prototypů nové generace než v případě hypervozů FIA WEC. Italská automobilka si je ovšem jistá tím, že se pustí jen do jedné z obou sérií.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0