Lando Norris je evropským šampiónem Formule 3

Lando Norris je evropským šampiónem Formule 3

Úvodní závod závěrečného podniku evropského šampionátu FIA Formule 3 korunoval nového mistra. Ve své premiérové sezoně se jím stal teprve 17letý Lando

F2: Antonio Fuoco označil svoji penalizaci ztráty tří míst za hloupý vtip
F2 ve Spielbergu: George Russell opět na pole position
F2: Úvodní pole position získal Lando Norris

Úvodní závod závěrečného podniku evropského šampionátu FIA Formule 3 korunoval nového mistra. Ve své premiérové sezoně se jím stal teprve 17letý Lando Norris. Pilot Carlinu dokončil první jízdu na Hockenheimu druhý a tato pozice splnila účel, nejbližší Norrisův soupeř Max Günther totiž spatřil cíl až jako desátý.

Lando Norris mohl titul získal již v rámci předchozího víkendu na Red Bull Ringu, ale protože kolidoval v souboji o první příčku s Joelem Erikssonem, nevytvořil si dostatečný bodový náskok. Na Hockenheim přijížděl pilot Carlinu s výhodou 72 bodů na Günthera a bez ohledu na něj stačily Norrisovi jen 3 body.

Loňský šampión severoevropského poháru a evropského šampionátu Formule Renault 2.0 byl od začátku víkendu na Hockenheimu prakticky k nepřekonání a po nejrychlejším čase v tréninku vyjel první řadu v kvalifikaci. Druhý také Norris dokončil, ale po slabším startu musel pozici získat zpět v souboji s Ferdinandem Habsburgem.

První jízdu vyhrál Joel Eriksson po vydařeném startu ze třetí pozice. Vzhledem k tomu, že Günter dojel desátý, neztratil jen matematickou šanci na titul, ale zároveň přišel o průběžné druhé místo, na které se dostal právě Švéd. Mezi Erikssonem a Güntherem tak zůstává duel o titul vicemistra stále otevřený.

Norris by i přes zisk titulu stále neměl nárok na superlicenci a to vzhledem ke změněnému systému ze strany FIA a snížení dobového ohodnocení, aby závodníci jako Max Verstappen (v určitém ohledu i Lance Stroll) nemohli v krátkém čase přeskočit současnou Formuli 2. Další body však Brit loni vybojoval ve dvoulitrových formulích. Přesto se má se za to, že pro Norrise by měla být pro příští rok připravená sedačka právě ve F2, Brit by měl závodit za stáj Prema Powerteam.

Foto: FIA F3

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Nepochybuji o tom, že tato kategorie bude mít i příští rok svého šampiona, avšak nejsem si jistý, zda to bude i nadále šampion “evropský.”

 • comment-avatar
  A. Novák 3 years ago

  V příštím roce ještě zcela určitě, od roku 2019 to bude mezinárodní šampion FIA (stejně jako ve formuli 2).

 • DISQUS: 0