Letošní sezona FIA ETRC končí předčasně, tituly se udělovat nebudou

Letošní sezona FIA ETRC končí předčasně, tituly se udělovat nebudou

Stáj Buggyra Zero Mileage Racing si už letos ve FIA ETRC nezazávodí. Sezona tohoto šampionátu byla předčasně ukončena po zrušení podniku v Misanu. Celkové výsledky se vyhlašovat nebudou.

Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Víkendový přehled: Tahače na Nürburgringu nebo formule v Itálii
Buggyra si ze Slovenska odváží dvě pódia

Letošní ročník Evropského šampionátu v závodech tahačů (FIA ETRC) má za sebou dva podniky. Zatímco první se konal na konci srpna v Mostě, druhý v říjnu na Hungaroringu. A další už nepřibude. Klání v Misanu, které původně mělo o víkendu 14.-15. listopadu letošní zkrácený ročník uzavřít, bylo totiž zrušeno. Důvodem je jednak skutečnost, že v Itálii došlo k nárůstu případů nákazy koronavirem, a rovněž také cestovní omezení, která byla v zemi uplatněna.

Po zrušení podniku na Okruhu Marca Simoncelliho se organizátoři rozhodli neudělovat mistrovské tituly, a to jak v případě šampionátu jezdců, tak v týmovém hodnocení. Nebyl totiž odjet dostatečný počet podniků.

„Jsme nesmírně zklamaní, že letošní sezona FIA ETRC končí předčasně a že se nebudou vyhlašovat výsledky šampionátu. Rádi bychom poděkovali našim týmům, že v těchto nepříznivých časech drží při nás. Ačkoli většina fanoušků s námi nemohla být na trati, naše tahačová rodina v těchto náročných časech spojuje síly a díky úsilí každého jsme mohli mít alespoň dva úspěšné podniky v Mostě a na Hungaroringu,“ uvedl generální ředitel FIA ETRC Rolf Werner.

Werner rovněž prozradil, že se již pracuje na kalendáři pro sezonu 2021: „Během posledních pár týdnů jsme absolvovali velmi příznivé rozhovory se současnými pořadateli závodů. Všichni se zavázali k uspořádání podniku v roce 2021. Kalendář pro novou sezonu představíme velice brzy,“ dodal.

Rozhodnutí nevyhlašovat celkové pořadí připravilo Adama Lacka o titul vicemistra. Jezdec stáje Buggyra Zero Mileage Racing se totiž po podniku na Hungaroringu nacházel na celkovém druhém místě. Z něj ztrácel pouze šest bodů na Norberta Kisse, který by za běžných okolností slavil titul. A jak by dopadl šampionát pro Lackovi týmové kolegy? Téo Calvet by skončil celkově osmý s 26 body a Aliyyah Kolocová se ziskem pěti bodů jako třináctá.

Premiérová sezona Aliyyah Kolocové ve FIA ETRC čítala pouze dva podniky. Foto: Buggyra Zero Mileage Racing

Mezi týmy by Buggyra Zero Mileage Racing obsadila druhé místo (124 bodů). O celkové pódium ale byla připravena také v hodnocení Goodyear Cupu, kde by Calvet (77 bodů) bral rovněž stříbro. Aliyyah Kolocová by zde skončila pátá (45 bodů).

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0