Lídrem průběžného pořadí evropského šampionátu F3 je po prvním podniku Joel Eriksson

Lídrem průběžného pořadí evropského šampionátu F3 je po prvním podniku Joel Eriksson

Švéd Joel Eriksson ze stáje Motopark zvládl nejlépe úvodní zastávku evropského šampionátu Formule 3 na britském okruhu Silverstone a po prvních třech

Ilott na Monze ovládl kvalifikaci F2
Sauber Junior Team by Charouz se chystá do Belgie
GP3 ve Spielbergu: Callum Ilott navázal na úspěch z Francie

Švéd Joel Eriksson ze stáje Motopark zvládl nejlépe úvodní zastávku evropského šampionátu Formule 3 na britském okruhu Silverstone a po prvních třech závodech vede průběžné pořadí. 18letý seveřan dojel v páteční jízdě čtvrtý, což byl jeho nejhorší výsledek, následně v sobotu zvítězil a dnes (v neděli) skončil druhý. Eriksson tak opouští Velkou Británii na čele celkové klasifikace s 55 body a náskokem 12 bodů před druhým Callumem Ilottem.

Právě Eriksson a Ilott předvedli po startu druhého a třetího závodu strhující podívanou a atraktivní souboje na čele startovního pole. Zatímco se Ilott rozjížděl do obou jízd z pole-position, jeho švédský rival předvedl vždy ukázkový start ze třetí pozice a začal vyvíjet obrovský nátlak. Oba starty proběhly jako přes kopírák, Erikssonovi stačila část úvodního sektoru, aby se pokaždé dostal v šesté zatáčce Brooklands vnějškem do vedení. Zatímco v sobotním závodě si Švéd vedení pohlídal a zvítězil, dnes mu Illot útok vrátil a vyhrál zase on.

Přitom začátek víkendu napověděl, že rozložení sil by mohlo vypadat úplně jinak. O velké překvapení se postaral teprve 17letý nováček Lando Norris. Mladíček podporovaný programem týmu McLaren ve F1 vyhrál kvalifikaci do pátečního závodu, který také stylem start-cíl vyhrál. V sobotu a neděli se mu však hrubě nepovedl start, čímž se připravil o lepší úmístění. Přesto však Norris zabojoval a dojel devátý resp. třetí. V průběžném pořadí je třetí, jeden bod za Ilottem.

Těžké chvíle prožil další z nováčků, Mick Schumacher. Syn sedminásobného šampiona F1 bodoval osmým a šestým místem, ale z neděle si odvezl pouze špatnou náladu, protože v úvodním kole posledního závodu chyboval v zatáčce Stowe, skončil v hodinách a dojel až sedmnáctý. V celkovém pořadí figuruje Mick na deváté pozici.

Druhý podnik evropského šampionátu Formule 3 hostí o posledním dubnovém víkendu italská Monza.

Foto: FIA F3

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0