Lisa by rád pokračoval v D5

Lisa by rád pokračoval v D5

Šampion sprintové klasifikace kategorie D5 z posledních dvou sezon Petr Lisa by rád v MMČR pokračoval také letos.

Mostecká generálka na FIA Truck se vydařila
Tři závody, tři pódiová umístění, sezona Jakuba Kubase pokračovala na Red Bull Ringu
Tým Křenek Motorsport nastoupí do sezóny 2018 s novým AUDI RS 3 LMS

Uplynulé dva ročníky Mezinárodního mistrovství České republiky závodů na okruzích měly v rámci sprintového hodnocení kategorie D5 jedno společné. V obou z nich si totiž dojel pro titul Petr Lisa.

A letos bychom se od čtyřicetiletého pilota mohli dočkat útoku na hattrick. Rodák z Kraslic totiž uvedl, že by i letos rád účinkoval v kategorii D5 šampionátu FIA CEZ, jehož součástí jsou mimo jiné i právě sprintové závody Mezinárodního mistrovství České republiky této třídy.

„Nejraději bych absolvoval šampionát FIA Central Europe Zone s vozem specifikace LMP3. Vše se ale bude odvíjet od toho, jaké seženu finanční prostředky,“ nastínil své budoucí plány Lisa.

Není to ale pouze tato středoevropská série, na kterou Petr pro ročník 2020 cílí. Lákají ho totiž také starty v závodech do vrchu nebo ve 24H Series.

„S vozem LMP3 bych ale rád absolvoval rovněž závody do vrchu. Také bych se chtěl zúčastnit několika vytrvalostních podniků evropského šampionátu 24H Series. Nechám se překvapit, co z toho nakonec vyjde.“

Ani v jednom z těchto případů by nešlo o Petrovu premiéru. Zatímco v závodech do vrchu během své kariéry zaznamenal již několik úspěchů, ve 24H Series už má na svém kontě dva starty. První absolvoval loni při čtyřiadvacetihodinovce v Barceloně za stáj RTR Projects a druhý letos v lednu během závodu 24 hodin Dubaj, kde nastoupil v barvách francouzského týmu 3y Technology. Zazářit se mu povedlo zejména během katalánského vystoupení, kde spolu se svými parťáky ovládl třídu SP3.

titulní fotografie: Janík Motorsport/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 6 months ago

    Včera, 15.2. se jel v Sepangu 3. závod Asian Le Mans Series. Co to, že nereferujete? Dříve jste v souvislosti s týmem ARC Bratislava referovali i výsledcích tréningů.

  • DISQUS: 0