Lisa se zúčastní závodu 24 hodin Dubaj

Lisa se zúčastní závodu 24 hodin Dubaj

Petr Lisa se představí v letošním ročníku závodu 24 hodin Dubaj. Nastoupí v kategorii GT4 za stáj 3y Technology. Už se zdálo, že se 15.

Vytrvalostní bitva začíná. Do 12hodinového závodu vyrazí Enge i Král
České okruhy přejí šťastný nový rok 2020
24H Series zavítá v příštím roce také do Brna

Petr Lisa se představí v letošním ročníku závodu 24 hodin Dubaj. Nastoupí v kategorii GT4 za stáj 3y Technology.

Už se zdálo, že se 15. ročník závodu 24 hodin Dubaj bude muset obejít bez české účasti. Nakonec je ale všechno jinak a červeno-modro-bílé barvy nebudou ve startovní listině tohoto podniku chybět ani v roce 2020.

Na poslední chvíli se totiž podařilo sehnat závodní sedačku Petru Lisovi, který usedne do vozu BMW M4 GT4 francouzské stáje 3y Technology. Svůj debut v tomto vytrvalostním klání si navíc odbude poté, co prožil velmi těžké životní období. V létě mu totiž lékaři diagnostikovali rakovinu a od doby, kdy absolvoval náročnou chemoterapii, zatím uplynuly jen dva měsíce. S kým se český závodník bude během nadcházejícího víkendu za volantem střídat, zatím není jasné.

„Já zkrátka miluji nereálné výzvy. Makal jsem na sobě a dřel jako kůň, abych se vrátil zpět do formy. Věřím, že jsem připraven a pokusím se zajet co nejlepší výsledek. Budu startovat v barvách francouzského týmu 3y Technology a pojedu s vozem BMW M4 GT4. Tuto možnost jsem dostal díky zatím nejmenovanému sponzorovi, kterému strašně moc děkuji a nesmírně si toho vážím,“ uvedl Lisa na svém facebookovém profilu.

Kromě Čechů ale budou mít v Dubaji své želízko v ohni také slovenští fandové. Ti budou moci držet palce Kataríně Kývalové, která bude rovněž účinkovat ve třídě GT4 a nastoupí za stáj Ciceley Motorsport.

titulní fotografie: 24H Series

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 9 months ago

  S těmi novými čtyčiadvacetihodinovkami a dvanáctihodinovkami se ve světě v posledních letech roztrhl pytel…..

 • comment-avatar
  Karel Lacina 9 months ago

  jenom v České republice zase utřeme lusk

 • DISQUS: 0