Lisa si v Dubaji příliš nezazávodil

Lisa si v Dubaji příliš nezazávodil

Petr Lisa si při svém návratu do závodního vozu bohužel mnoho akce neužil. Letošní ročník podniku 24 hodin Dubaj byl totiž kvůli silnému dešti ukonče

České okruhy přejí šťastný nový rok 2020
Loučení se sezónou proběhne opět v lázních. Ve Spa-Francorchamps!
Víkendový přehled: České fanoušky čeká nabitý program

Petr Lisa si při svém návratu do závodního vozu bohužel mnoho akce neužil. Letošní ročník podniku 24 hodin Dubaj byl totiž kvůli silnému dešti ukončen předčasně.

Druhý lednový víkend patřil v Dubaji již 15. ročníku místního čtyřiadvacetihodinového závodu. Ani letos nechyběla ve startovní listině tohoto klání česká vlajka. O její přítomnost se postaral Petr Lisa, který se na pobřeží Perského zálivu představil pouze zhruba dva měsíce poté, co absolvoval náročnou chemoterapii.

Našemu reprezentantovi se podařilo na poslední chvíli dohodnout se stájí 3y Technology, soutěžící v kategorii GT4. O čas strávený za volantem vozu BMW M4 se Petr dělil s Gillesem Vanneletem, Nidalem Baumgartnerem a také s nizozemskou závodnicí Beitske Visser, jejíž jméno je českým fanouškům známé díky loňskému účinkování u stáje Šenkýř Motorsport v International GT Open.

Čtvrteční kvalifikace skončila pro posádku celkovým 45. místem. V rámci hodnocení třídy GT4 si pak vůz se startovním číslem 468 připsal devátý nejrychlejší čas.

V závodě si ale Lisa bohužel mnoho zábavy užít nemohl. Čtyřiadvacetihodinový závod se totiž nakonec proměnil jen v sedmihodinový. Stalo se tak kvůli silnému dešti, který do Dubaje dorazil v pátek a ve 22:17 místního času se postaral o vyvěšení červených vlajek. Povětrnostní podmínky se navíc nelepšily a v sobotu ráno se pořadatelé rozhodli z bezpečnostních důvodů k definitivnímu zrušení.

Nebylo to ovšem jenom počasí, co posádce 3y Technology komplikovalo v úvodním podniku letošní sezony 24H Series život. Na jejím voze se rovněž objevily potíže s elektronikou, kvůli kterým ztratila spoustu času. V konečném pořadí se francouzsko-nizozemsko-švýcarsko-české kvarteto umístilo na 57. pozici, přičemž v GT4 skončili jakožto poslední klasifikovaní na 11. příčce.

Své zastoupení ale neměli v Dubaji pouze Češi. Také slovenští fanoušci totiž měli komu držet palce, a to to díky Kataríně Kývalové. Ta společně s Jackem Butelem, Jonem Minshawem, Jakem Giddingsem a Adamem Morganem utvořila posádku stáje Ciceley Motorsport.

Ani její závod se sice neobešel bez komplikací, když zhruba po třech a půl hodinách zůstala se svým Mercedesem-AMG stát roztočená na závodní dráze a postarala se tak o jednu z fází Code 60, v cíli ovšem mohla být o něco šťastnější než Lisa. Se svými britskými parťáky obsadila celkové 37. místo a v GT4 z toho byla 6. pozice.

Závodu kralovaly vozy třídy GT3-Pro, které kompletně ovládly první sedmičku. Z vítězství se radovala posádka stáje Black Falcon ve složení Khaled Al-Qubaisi, Ben Barker, Jeroen Bleekemolen, Hubert Haupt a Manuel Metzger.

Stříbro si odvezla čtveřice Car Collection Motorsportu Rik Breukers – Christopher Haase – Mike-David Ortmann – Dimitri Parhofer – Markus Winkelhock a na stupně vítězů vystoupili také Rik Breukers s Mohammedem Saud Fahad Al Saudem, Michaelem Vergersem, Driesem Vanthoorem a Christopherem Miesem z týmu MS7 by WRT.

V ostatních třídách se radovali tyto posádky: Daniel de Jong – Henk de Jong – Bert de Heus – Jaap van Lagen (GT3-Am), Jim Geddie – Glynn Geddie – Adam Balon – Phil Keen (GTX), Gosia Rdest – Jukka Honkavuori – John Hartshorne – Ollie Hancock (991), Steven Cho – Jongkyum Kim – Masataka Yanagida-Jaesung Park (GT4), Stephane Perrin – Vincent Radermecker – Tom Boonen – Gilles Magnus – Matthew Taskinen (TCR), Damon Danieli – Ken Goldberg – Catesby Jones – Jim Norman (TCX) a Skip Woody – Johan Schwartz – Benito Tagle – Mark Brummond (TC).

kompletní výsledky závodu

Druhý letošní podnik 24H Series je na programu 27.-28. března, kdy se uskuteční dvanáctihodinový závod v Monze. Na startovním roštu by již tentokrát neměla chybět stáj Scuderia Praha.

titulní fotografie: 3y Technology/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0